Hogy megy ez?

Figyelt kérdés
Matematikából felmentéstvl szeretnék kérni. Hogy megy ez a folyamat?

2016. febr. 27. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
A nevelési tanácsadóhoz kell menni, ahol a szaktanár szakvéleménye alapján vizsgál meg pszichológus, és állapítja meg, indokolt-e a felmentés vagy könnyítés. E szakvélemény alapján adhatja meg az igazgató a felmentést.
2016. febr. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És ez független attól, hogy év elején vagy év közben intézném?
2016. febr. 27. 19:35
 3/9 anonim ***** válasza:
Bemész a nevelési tanácsadóba, megbeszélsz egy időpontot, egy olyan ember, aki ért ehhez megvizsgál, később pedig egy pszichológus is beszél veled (diszlexiánál van külön IQ-teszt mérés, szerintem ilyenkor is). Általában, ha nem nagyon súlyos, csak részleges felmentést, könnyítést kapsz, teljes felmentést csak akkor, ha 1-2 évig bejársz foglalkozásra. Viszont ezzel az is jár, hogy mivel nincs jegyed matekból nem érettségizhetsz, másik tárgyat kell választanod. És természetesen olyan egyetemre sem mehetsz, amihez kell a matematika érettségi.
2016. febr. 28. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a pozitív válaszokat.
2016. febr. 28. 15:21
 5/9 Tom Benko ***** válasza:
Első kérdés: miért szeretnéd?
2016. febr. 28. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem tudom megérteni. Egyedül olyan dolgozatokra kapok jó jegyet, amiben csak fogalmak vannak. A város legjobb matektanára tanított 1 évig, és az sem ért semmit. Nem vagyok képes felfogni.
2016. febr. 28. 20:45
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
Ez nem jelenti még azt, hogy jogosult is vagy rá. Sőt. Ha a fogalmak mentek, a feladatok nem, akkor inkább a tanulási módszereddel lehet baj, arra pedig nem az a megoldás, hogy felmentést szerzel, hanem hogy változtatsz a szokásokon. Mondjuk eleve az egy rossz hozzáállás, hogy "nem bírom megérteni".
2016. márc. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó; nem értem mi köze a fogalmak bemagolásának a feladatok megértéséhez. Szerintem a kérdező tudja, hogy milyen következményei vannak a felmentésnek, és ennek tudatában is azt akarja.
2016. márc. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tom Benko ***** válasza:
@8: Ha a fogalmakat csak bemagolja, akkor azokat képtelen lesz alkalmazni a feladatok megoldása során, bár a dolgozatban vissza tudja büfizni. És nem, egyáltalán nem biztos, hogy tisztában van vele, ezért is kérdezek én is.
2016. márc. 2. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!