Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki eltudja nekem magyarázn...

Valaki eltudja nekem magyarázni pontosan hogyan is megy az érettségi, milyen az egyetemre a felvételi, mi kell pontosan, mik és hogyan érnek pontot, milyen érdeklődéssel hova érdemes elindulni?

Figyelt kérdés

Azaz igazság, hogy 17 éves fejjel állok az érettsegi előtt két évvel (a kéttannyelvű spanyol képzés miatt) és egy általános tudásom van ezekkel a kérdésekkel kapcsolatban, de nem tartom kielégítőnek. Leginkább egyetemisták segítsége kellene, persze minden hozzáértő segítségét szívesen fogadom. A legnagyobb problémám az, hogy ami anyagot találok róla az interneten, az nem ad vissza életszerű megfogalmazást. Szóval általánosságban és taglalva is érdekelnének az információk.

Illetőleg amikben érdekelt vagyok, az a politika, a történelem, az idegen nyelvek, az irodalom, biológia és valamilyen szinten a matek és a fizika.



2016. febr. 8. 17:07
 1/1 anonim válasza:
Először is, 5 tantárgyból kell érettségizned, a matek, magyar nyelv és irodalom valamint történelem mellett egy nyelvből plusz egy választott tárgyból kell érettségi vizsgát tenned. Persze ennél több vizsgát is tehetsz, de kevesebbet nem. Nyelvekből és informatikából tehetsz előrehozott érettségit is, bár már lekéstél a határidőről, de ha még van két éved, akkor jövőre bőven megcsinálhatod, így nem kell majd utolsó évben 5, csak 4 tárgyból érettségizned. Én ugyanígy 5 évesbe járok, 11.-ben meglett az angolom, 12.-ben az info, így idén már csak 3 tárgyból érettségizek, és hidd el, szerintem megéri, mert kb. feleannyit kell tanulnod, mintha most kéne mind az ötből érettségizni. Ha spanyolból mondjuk teszel nyelvvizsgát, középfokúért 28, felsőfokúért 40 pontot kaphatsz, így ezzel is szerezhetsz plusz pontokat. Emelt szintű nyelv érettségi esetén pedig - ha eléred a 60%-ot - nyelvvizsgát is kapsz, így nem kell külön nyelvvizsgáznod. Látom, szinte minden érdekel, így tulajdonképpen elég sokmindent választhatsz, bár ha a matek és a fizika csak "valamilyen szinten" érdekel, akkor ne mérnöknek menj. A töri, irodalom, idegen nyelvek miatt szerintem inkább humán irányban gondolkozz, akár elmehetnél jogra, kommunikáció és médiatudományra vagy valami ehhez hasonlóra, ahol bőven tanulhatsz majd humános tárgyakat. Bocsi, nem vagyok egyetemista, de azért remélem,tudtam segíteni! Elég sok mindent kéne leírnom, úgyhogy ha van még kérdés írj privátban nyugodtan! :)
2016. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!