Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pénzügy számvitel alapszakról...

Pénzügy számvitel alapszakról közgazdasági elemző msc megoldható valahogy?

Figyelt kérdés
Tisztában vagyok a két szak közötti különbségekkel, úgy érzem a psz nem az én világom, de már nem kezdenék újra elölről egy új szakot. A közgazdaságtant viszont szeretem, sokkal jobban érdekel. Van átfedés a két szak között, nyilván a teljes kreditértéket nem számítanák be, de plusz tanulással a felvételin talán lenne esélyem. Jó tanácsokat várok. :)

2016. febr. 27. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. febr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kreditek egy részét elfogadják, de az igaz, hogy kicsit hiányos lesz a tudásod.

Melyik egyetemen tanulsz? Ha van ott alk. közgáz szak akkor be tudod pótolni a dolgokat.


Ha lesz még aktív szemesztered akkor próbálj meg alkalmazott közgazdaságtan alapszakos tárgyakat felvenni. Makro, mikro, statisztika ami üzleti szakokon kötelezők, de alk. közgazdaság szakosonak ezekre vannak ráépülések, amik nekik kötelező (makro. II, mikro II, stat. II - de lehet a te egyetemeden kicsit másak ezeknek a neveik), ezeket vedd fel. Ha a neptun valamiért nem engedi felvenni az órákra akkor is járj be ezekre, mert kelleni fog az itt leadott anyag.

Ökonometria, játékelmélet ami nem mindenhol van psz-en, de ezek is olyanok amik kellenek. Ha lesz még aktív szemesztered akkor ezt az 5 órát próbáld felvenni szabadon választhatónak vagy csak járj be amennyire tudsz és akkor a felvételin meg van az esélyed.

Ha erre nincs lehetőség akkor próbáld meg alk. közgáz hallgatóktól összekunyerálni a jegyzeteket vagy a tárgy tematikákban lévő ajánlott/kötelező irodalom résznél lévő könyveket szerezd be akár könyvtárból.

Illetve ha még nem kezdted el a szakdogád próbálj meg olyan témára jelentkezni, ami inkább közgazdasági témájú PSz helyett, így legalább kutatsz is a témában.

2016. febr. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is pénzügy szamvitelre járok,es valószínűleg en is erre a mesterre szeretnék majd bejutni :) vagy biztosítási-es pénzügyi matekra :D
2016. febr. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Föl tudok venni AK-os tárgyakat, erre gondoltam én is, meg beszerzem azokat a könyveket, amik az MSc felvételi követelménynél meg vannak adva, aztán amikor van/lesz időm, tanulom őket ezerrel. Remélem összejön. Köszi a válaszokat amúgy, örülök, hogy megoldhatónak gondoljátok, motiváló!
2016. febr. 28. 14:57
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja, BGF-re járok meg ELTE-re, párhuzamosan (eltén szociológiára, onnan tudok fölvenni AK-os tárgyakat).
2016. febr. 28. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!