Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közgazdasági elemző, vagy...

Közgazdasági elemző, vagy biztosítási-es pénzügyi matek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ezen két szak valamelyikén szeretném folytatni majd a tanulmányaimat,de nem tudom melyik lenne a hasznosabb,ha bankban szeretnék dolgozni,valamilyen elemző pozícióban.Minden segítő választ előre is köszönök!
2016. febr. 28. 11:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Nézz olyan álláshirdetéseket, amilyen pozíciókba dolgozni szeretnél és úgy dönts.


Amúgy én egyre több helyről hallom, hogy ilyen "számolósabb" gazdasági pozíciókba egyre gyakrabban vesznek fel fizika meg matematikai végzettségű embereket, mert jobb a matematikai alaptudásuk és könnyebb valakinek később beleverni a fejébe a pénzügyi ismereteket mint a hiányos matematikai tudást pótolni. Én ez alapján inkább a pénzügyi matekot mondanám... mondjuk a valóságban az a helyzet, hogy pályakezdőként/gyakornokként úgyis inkább a motivációdat fogják nézni, nem a szakodat, később meg a szakmai tapasztalatot, nem a diplomát.

2016. febr. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!