Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Villamosmérnök vagy mérnökinfo...

Villamosmérnök vagy mérnökinformatikus? Melyiket lenne erdemesebb tanulni?

Figyelt kérdés

Elvileg, ha villamosmérnöki szakra mennék akkor akár még lehetne belollem programozó is. Mert programozás az ott is van. Pluszba még tanulnék ott mást is. De viszont ez fordítva nem így van elvileg (ezt úgy mondták nekem. Szóval nem tudom mi igaz belőlle). Mérnokinfosbol nehezebb villamosmérnöknek lenni. Ez igaz? Alapvetően mindkét szak érdekel. De legfőképpen a programozás ami úgy legjobban tetszik/érdekel. Úgy halottam hogy a villamosmérnöki az átfogóbb. Melyik szakkal járnék jobban?


Villamosmérnöki szakra az Óbudai Egyetemet jelöltem

Mérnökinformatikusra pedig a győri Széchenyi István Egyetemet



2016. febr. 28. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha megnezed a targyak listajat, akkor meglatod a kulonbsegeket.


BME-n pl. nagysagrendekkel kevesebb a programozaselmelet villanyon mint mernokinfon. Ez lehet hogy programozokent eleinte nem zavar, de kesobb magadtol kell parszaz ora elmeletet elsajatitani.


Gyakorlati tudast pedig mindenkeppen otthon szerzel, ebbol a szempontbol kb. mindegy a szak.

2016. febr. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én most azt mondom, hogy programozóként könnyebb elhelyezkedni pályakezdőként, és a fizetés is jobb a statisztikák szerint. De amúgy egyikkel sem fogsz mellélőni, csak aztán el is kell végezni ugye :D
2016. febr. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!