Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha a szakközépiskolában,...

Ha a szakközépiskolában, ahová jelentkeztem az ideiglenes felvételi listán 39-ből 23. vagyok, akkor van esélyem, vagy nincs?

Figyelt kérdés
Légyszi válaszoljatok, fogalmam sincs, hogy így van-e esélyem bejutni...Mondjuk nem fűzök hozzá sok reményt.

2016. márc. 3. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:

A 39 azt jelenti, hogy annyi embert vesznek fel, vagy azt, hogy ennyien jelentkeztek?


Nagyon nem vagy képben a rendszerrel kapcsolatban, alapvető fogalmi problémáid vannak, ami vagy nagyon ciki, vagy egyáltalán nem tehetsz róla (ha értelmi sérült vagy). Az ideiglenes felvételi lista lényege, hogy mindenkit rangsorolnak, aki oda jelentkezett abba a suliba, az ottani rendszer szerinti pontjai alapján. Ebben viszont még nincsenek számításba véve olyan szempontok, hogy ki az, aki esetleg ezt a sulit csak 3.-nak jelölte, és igazából egy másik iskolába is van esélye bekerülni, tehát pl. az elsőnek jelölt iskolába fogják felvenni. Épp emiatt ideiglenes ez a lista, mivel többen is kikerülnek a listáról, amiért a jelentkezési sorrendjük miatt más iskolába nyernek felvételt. Tehát ezen a listán hátrébb már nem tudsz kerülni, csak előrébb. Ha te most az ideiglenes lista szerint bekerültél az iskolába, akkor ez csak abban az esetben változhat, ha nem ezt az iskolát jelölted elsőként, hanem egy másikat, ahova szintén bekerültél az ideiglenes lista alapján. Abban az esetben az elsőnek jelölt suliba vesznek fel, és a másodiknak jelölt suli listájáról kikerülsz, azaz mivel ott lesz egy üres hely a neved helyén, mindenki, aki mögötted volt a listán, egy helyet feljebb ugrik. Így simán bekerülnek olyanok is, akik az ideiglenes lista alapján már lemondtak erről, mert mondjuk 20 embert vesznek fel, és ők 35. helyen szerepeltek.

2016. márc. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem. De ne aggódj, nem vagyok értelmi sérült, csak a mi iskolánkban a tanárok nem mondanak el semmit, mindennek nekünk kell utánanézni. (Nekem ne ugorjon valaki hogy mást hibáztatok, mert mérges leszek)
2016. márc. 3. 08:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Engem 53. helyről felvettek, 34 fős osztály indult (ezt persze nem közölték előre) és annyian kiestek előlem, hogy még az ideiglenes listán mögöttem lévő emberek is bekerültek.
2016. márc. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ohh az jó:) Hátha velem is így lesz. Akkor még reménykedhetek. Mondjuk én se tudom, hogy hány fős lesz az osztály.
2016. márc. 3. 14:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez melyik iskola? :)

Ha megírod, akkor több infót tudok mondani. Ja és azt is, hogy milyen szakra jelentkeztél :)

2016. márc. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Medgyessy Ferenc gimnázium és szakközépiskola. És festő szak:)
2016. márc. 3. 18:12
 7/8 anonim ***** válasza:

2 éve 18. volt az utolsó bejutott rangsorszáma az ideiglenes rangsorban, 10 embert vettek fel.

Tavaly 21. volt az utolsó bejutott rangsorszáma az ideiglenes rangsorban, 12 embert vettek fel.


Ez nagyon kétesélyes, hogy felvesznek-e. Ha csak 1-2 hellyel maradnál le, szerintem lebbezzetek fel, és akkor lehet, hogy még bejutsz :)


Szurkolok!

2016. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm:)
2016. márc. 3. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!