Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elfogynak az államilag...

Ha elfogynak az államilag támogatott féléveim, akkor mi történik?

Figyelt kérdés
Tehát értem ez alatt azt, hogy nekem kell szólnom az egyetemen, vagy valami központból kapok egy papírt erről, vagy hogy zajlik ez? Volt már valaki hasonló helyzetben? A suliban nem tudom, hogy tudják-e, mert előtte másik egyetemre jártam, így az indexemben nincs csúszás, vagy tárgy ismétlés.
2016. márc. 3. 18:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha elfogynak az államis féléveid, automatikusan átsorolnak fizetősre. De ha ez nem történik meg, én a helyedben akkor sem akarnám elsunnyogni, mert aztán te húzod a rövidebbet, ha nem fizeted be a tandíjat időben!
2016. márc. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Központi rendszerből származnak az adatok: a Felsőoktatási Információs Rendszerből (FIR). Ezt az OH kezeli, és minden adat benne van rólad, ami a felsőoktatási tanulmányaiddal kapcsolatos. Ha van Ügyfélkapud, te is bele tudsz nézni, számolják szépen a féléveidet. Ezzel a rendszerrel kapcsolatban áll az egyetem is, folyamatosan jelenti a tanulmányi adataidat, tudják, mikor érted el a keretet, és akkor átsorolnak. Természetesen erről tájékoztatni fognak valamilyen formában (az egyetemről), alá kell írnod egy képzési szerződést is.
2016. márc. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Ez az Ügyfélkapus dolog tetszik. Akkor ezt valahogy elintézem.
2016. márc. 3. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!