Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemre szeretnék felvételiz...

.Sz. kérdése:

Egyetemre szeretnék felvételizni, de nem Magyarországon tanulok, segítség kéne hogy megértsem az ottani rendszert. Minden tantárgyból jó jegy kell vagy csak abból ami nekem kell?

Figyelt kérdés

Na sziasztok, az a lényeg hogy nem sok mindent tudok az egyetemekről, az oda való bejutásról, Kárpátalján tanulok Ukrajnában, még van 1 évem és elkezdtem ezek után érdeklődni.

Mi számít be ahhoz hogy felvegyenek ?

Konkrétan az érdekelne hogy ha jelentkezek egy szakra, és abból jó jegyem van vizsgát is teszek belőle, ellenben van egy-két tantárgy ami nem érdekel és rossz jegyem van belőle a bizonyítványban, az beleszámít a felvételimbe ? Ha egyáltalán semmi köze nincs a szakhoz ?



2016. márc. 12. 14:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom neked a felvi.hu honlapot, ez a hivatalos felvételis oldal, minden információt megtalálsz ott, le van írva a felvételi menete is, arról is vannak infók, hogy más országokból hogyan lehet jelentkezni.


Kétféle pontszámítási módszer van, az egyik a duplázás, amikor csak két érettségi tárgyadat nézik, a többit egyáltalán nem, és az évvégi jegyeidet sem, illetve a másik módszer szerint nézik az összes érettségi tárgyadat, valamint fő tárgyakból az évvégi jegyeidet is. Ez most egy lerövidített egyszerűsített válasz, részletesen a fent említett honlapon találod meg :)

2016. márc. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A felvi-hu-n minden információt megtalálsz, ha mégis maradt kérdésed, akkor hívd fel az ott található ügyfélszolgálati számot, nagyon rátermettek és készségesek.


Dióhájban: a felvételi pontok az alábbi részből állnak

- bizonyos tárgyak utolsó két évi középiskolai jegye (matek, magyar, töri, idegen nyelv meg egy természettudományos tárgy) - max. 100 pont

- érettségin elért eredmények (összes tárgy) - max. 100 pont

- azok az érettségi eredmények, amik egyben felvételi követelmények az adott szakra - max. 200 pont

- többletpontok - max. 100 pont

2016. márc. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

2-es vagyok: túl hamar küldtem el:S

Szóval, ahogy közben az 1-es válaszoló már le is írta, van lehetőség csak azoknak a pontoknak a duplázására is, ami a felvételihez szükséges. Minden adatot meg kell adnod, és úgy fognak számolni, ahogy számodra kedvezőbb.

2016. márc. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!