Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tudnék horgászni...

Hogyan tudnék horgászni Magyarországon?

Figyelt kérdés
Romániában élek és mivel nagyon közel a határ már régóta gondolkodom rajta hogy átjárjak horgászni viszont úgy tudom hogy a legtöbb tavon kell állami jegy és ahoz pedig valami vizsga.Még soha nem voltam horgászni Magyarországon és érdekelne hogy hogyan lehet ezt megoldani ?Egyébként a Vekeri-tavat szeretném meglátogatni elöször (úgy tudom oda is kell állami jegy)

2015. jún. 11. 13:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Magyarországon az összes vízterüeltre kell állami jegy, még a magán tavakra is. Menj be a legközelebbi horgászegyesületbe. Ott le kell tenni a horgászvizsgát. Utána már válthatsz állami jegyet.
2015. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja és jó olvasgatást:


[link]


[link]

2015. jún. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Feltételezem, hogy napijeggyel akarsz néha horgászni a Vekeri-tavon.


Ahhoz, hogy horgássz M.o-on ki kell váltanod az állami jegyet. Ehhez az kell, hogy tegyél horgászvizsgát és belépj egy egyesületbe.


Mivel a Vekeri-tó Debrecen mellett van, javaslom hogy egy ottani környéki egyesületet keress meg.


Rövid internetes keresés alapján ezt találtam: [link]

Azt javaslom, hogy hívd fel őket és érdeklődj vizsgaidőpontért.


A vizsgához le tudod tölteni a füzetet például itt:

[link]


Én elvesztettem az engedélyemet, úgyhogy felnőtt fejjel kellett vizsgáznom.

A kérdések általában arról szólnak, hogy:

- Meg tudod-e különböztetni a pontyot a kárásztól.

- Tudod-e a fő halak tilalmi idejét

- Tudod-e hogy hány bottal hány horoggal horgászhatsz

- Tudod-e, hogy mit mikor kell beleírni a fogási naplóba


Néhány kérdéses feleletválasztós teszt. Ha normális embernek látszol, akkor senki se fog megbuktatni.


A másik lehetőség, hogy turistaként veszel jegyet itt:

[link]


Ez olcsóbb. Kikapcsolódáshoz bőven elég.

Majd mondd el, ha ezt választod, hogy milyen.

2015. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 vagyok. Nem biztos, hogy a túristajegy olcsóbb. Ahogy nézem, csak 90 napig érvényes.
2015. jún. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
''Ha a turista állami horgászjeggyel rendelkező személy a jegy érvényességi ideje alatt eleget tesz az állami horgászjegy kiváltása Hhvtv. 40. § (2) bekezdés szerinti követelményeinek, turista állami horgászjegyét, annak érvénytelenítése mellett, díjmentesen állami horgászjegyre cserélheti a kormányhivatal földművelésügyi igazgatóságánál.'' Ezek szerint ha megveszem a turista jegyet akkor azt be tudom váltani rendesre is ? Az jobb lenne mivel úgy 2 készséggel horgászhatnék, turistajeggyel pedig csak eggyel
2015. jún. 12. 18:56
 6/6 A kérdező kommentje:
Jah meg ami a másik hátránya a turista jegynek hogy évente csak 1x váltható ki 90 napra (legalábbis én így értelmezem a leírás alapján :D)
2015. jún. 12. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!