Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakok vannak ahol a...

Milyen szakok vannak ahol a végzés után az idősebb kor nem hátrány?

Figyelt kérdés
Gazdasági képzést szerettem volna elkezdeni jövőre amikor 23 éves leszek. De többen is mondták, hogy 27-28 éves pályakezdő ilyen területen nem fog tudni érvényesülni, mert a főleg a fiatalabb korosztályt preferálják pályakezdőként. Illetve, hogy 27 évesen már több éves tapasztalatot várnak el a multik. Az unokanővérem is ilyen területen dolgozik és ő 22 évesen kezdett el dolgozni, 28 évesen már emberek vannak a keze alatt. A férje vele egyidős, ő pedig középvezető hasonló munkakörben.

2016. márc. 13. 16:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy a szakok 90-95%-a ilyen.
2016. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mindenhol ez a "klasszikus": legyél fiatal, tapasztalt stb.

DE! ha tényleg ezt szeretnéd csinálni, ez ne tartson vissza. Igen, a kezdet talán nehezebb lesz DE! ha 28 évesen végzel, még mindig 35-40 évnyi munka áll előtted:S, emit egyáltalán nem mindegy, hogy milyen tevékenységgel töltöd el - sem érzelmi, sem anyagi szempontból. Másrészt "csak" az első munkahelyre bekerülni nehéz, váltásnál már senkit nem fog érdekelni, hogy pontosan hány éves is vagy.

2016. márc. 13. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez csak mese.

Nézd a másik oldalát. Ha most 23 évesen nem jelentkezel oda, akkor mit fogsz csinálni?


Én 23,5 évesen kezdtem anno az orvosit. És?


Akik pl. levelezőre vagy estire járnak munka, család, gyerekek mellett?


Ne mások véleményével foglalkozz, hanem hogy mit szeretnél!


Én speciel inkább alkalmaznék egy "idősebbet", mert annak több élet tapasztalata van, mint egy frissen végzett kis bugrisnak.

2016. márc. 13. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen én is így próbáltam megközelíteni, de mivel első kézből vannak ilyen infóim, ezért nem könnyű döntenem. Most végzek grafikusként, hasonló a helyzet, bár itt nem a kor, hanem tipikusan a megkövetelt tapasztalat. Lehetetlenség volt még iskolai gyakornoki állást is találni 3 hónapra, most pedig lényegében előre látom, hogy nem tudok majd elhelyezkedni. Ha pedig mégis akkor a fizetés egy kész vicc. Nem szeretnék a diplomával is így járni.
2016. márc. 13. 21:44
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 13. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem oltásként, de a grafikus szakma nem pont az, ami alapján fel lehet mérni a munkaerőpiac általános jellegét.
2016. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nem ebből vontam általánosítást, de aki egy kicsit informálódik vagy csupán nem bekötött szemmel jár az láthatja, hogy mi a helyzet.

A kérdést sem azért írtam ki, mert azt vártam, hogy valaki írjon egy szakot és akkor arra megyek pusztán érdekelt, hogy akik jelenleg egyetemre járnak azoknak milyen kilátásaik vannak a saját jövőjükre nézve.

2016. márc. 13. 22:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd, én végül 27 évesen végeztem tanárként az egyetemen. 28 évesen felvételiztem, és most munka mellett egy teljesen més területen tanulok. Statisztikák szerint kb. 50 évem van még hátra, szóval belefér.
2016. márc. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!