Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges az álmom? Mi a...

Lehetséges az álmom? Mi a véleményetek a történetemről?

Figyelt kérdés
Egy gyenge általánosban kezdtem meg a tanulmányaimat, nem voltam valami jó tanuló, de mégsem éreztem ott jól magam. Ötödik osztályban átmentem egy nevesebb általánosba, annál úgy éreztem, hogy jó és nagy kihívást jelent. Nyolcadik osztályos koromra eléggé javultak a jegyeim, de mêg mindig nem volt elég jó az év végim. A felvételin 70 pontom lett, de a gimibe, ahová menni akartam nem volt elég a pontszám..a matekot nagyon elrontottam, a magyar viszont 46 pontos lett. Most egy egészségügyi szakképző suliban vagyok, mert minden álmom, hogy orvos lehessek. Tanulok latint, elsősegélyt, pszichológiát, csecsemőgondozást és hasonlókat, csak az a baj, hogy ez ápolónő képző. A jegyeim nem rosszak, de megint javítottam 0,15-tel az átlagomon az általánoshoz képest, így most 4,35-re állok. Fizikáböl kettes lettem, mert órákig tanulom, számolási feladatokat csinálok, a dolgozatban meg nem megy. Magyarból négyes lettem, töriből ötös, németből ötös, matekból négyes, kémiából négyes, földrajzból ötös. Ha nagyon keményen nekiállok tanulni és nem nézek tévét meg nem internetezek szerintetek van esélyem majd bekerülni a SOTE-re?Lehet hogy előnyben is vagyok a latin miatt?

#egyetem #orvosi #szakma #latin #Egèszsègügyi
2016. márc. 18. 10:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy 14 éves lány vagyok, hátha jelent valamit.
2016. márc. 18. 10:49
 2/6 A kérdező kommentje:
*számít
2016. márc. 18. 10:49
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előnyben nem vagy a latin miatt, a többség úgy kerül be orvosira, hogy nem tanul előtte latint, és nem jelent gondot a tárgy teljesítése, a könnyebbek közé sorolható. Persze ha bejutsz, akkor könnyebb dolgod lesz vele.


Most a bioszra, kémiára és fizikára koncentrálj. Ha nem megy, járj tanárhoz. Nagyon fontos, hogy az alapok menjenek, mert arra tudsz majd építeni az érettségihez.


4 év alatt még sokat fejlődhetsz.

2016. márc. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Biosz csak jövőre lesz, de eddig tanultam. A fizika az kötelező?
2016. márc. 18. 11:00
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Jelen állás szerint (mire te odaérsz, ez még módosulhat, de nem valószínű) az orvosira biológiából és fizikából vagy kémiából kell emelt szinten érettségizni. Tehát a biosz kötelező, a fizika és kémia közül pedig választhatsz, de akármelyiket is választod, az egyetemen mindhárom tárgyból lesz bőven, és ha túl akarod élni a fizikás tárgyakat, akkor bizony bele kell húznod most a középsuliban. Ha nem lesznek meg az alapjaid, biztos, hogy elvérzel.
2016. márc. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a választ!
2016. márc. 18. 11:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!