Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen budepesti két tannyelvű...

Milyen budepesti két tannyelvű szakközépeket illetve gimnáziumokat tudtok?

Figyelt kérdés
Szerintetek melyik a jobb:gimi vagy szki? És lehetőleg Budapest északi felén keresek.

2016. márc. 25. 12:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal jobbak a gimnaziumok de ez mar a te dontesed.En 3 kettannyelvu gimnaziumot tudok ajanlani a Xantust,Karolyi es a Kolcseyt.Mondjuk ezek kozul valamelyikben csak olyan szak van ami kettannyelvu nem az iskola az de remelem ez nem baj.Remelem segithettem :) :)
2016. márc. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

En is gimit ajanlanek de a te dontesed. Attol fugg milyen tanulo vagy! Mondok nehany iskolat de mint az elozo valaszolonal csak a szak a kettannyelvu! Kolcsey, xantus, karinthy, szent laszlo, nemet nemzetisegu....remelem segitetem:)

Ui: tudom h nehanyat mar felsorolt az elozo de ismetles a tudas anyja:D

2016. márc. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok szakközépiskola és gimnázium között érvelni, mindkettő másért hasznos. Ha nagyon nem tudod, hogy mit fogsz magaddal kezdeni a jövőben (ergó nem is biztos tervezed, hogy egyetemre mész vagy főiskolára), akkor inkább szakközepet ajánlanék, mert ha mégis úgy döntesz, hogy érettségi után továbbtanulsz, még van esélyed, viszont ha úgy döntesz, hogy nem, lesz egy szakmád, amivel el tudsz helyezkedni.

A gimnázium azért jó, mert segíti az orientációdat, ha biztosan tovább akarsz tanulni, segít megtalálni, mit csinálj a jövőben, és nagyon jól felkészít az érettségire.


Gimnáziumok (most leírom, hogy melyik milyen kéttanos, amit az előzők említettek):

- Kölcsey Ferenc Gimnázium: francia kéttan

- Karinthy Frigyes Gimnázium: német kéttan, angol kéttan

- Szent László Gimnázium: olasz kéttan

- Xantus János Gimnázium (ez gimi és szakközép egyben): angol kéttan

- Károlyi Mihály Gimnázium: spanyol kéttan

- Német Nemzetiségi: értelemszerűen német kéttanos

továbbá:

- Kossuth Lajos Gimnázium: angol kéttan

- Gundel Károly Idegenforgalmi: asszem angol kéttanos

- Károlyi Mihály Közgazdasági Szakközépiskola: angol kéttan (de lehet, hogy német kéttan is van, nem tudom biztosra)

2016. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Umszki
2019. febr. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!