Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kereskedelem és marketing,...

Kereskedelem és marketing, vagy igazságügyi igazgatási?

Figyelt kérdés
Sziasztok, jövőre érettségizek, és most eléggé elgondolkoztam hogy mi lesz velem. Igazából magyar, töri beállítottságú vagyok, a matek nem az erősségem. Szerintetek merjek belekezdeni a ker.marketingbe, gyenge matekkal es majd valahogy összeszedem magam, vagy maradjon az igazságügyi igazgatási? Kereskedelem es marketing a BGE-n, igazságügyi igazgatási a PPKE-n.
2016. márc. 26. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Noha nem Ker. marketingre járok, de sok ismerősöm, volt osztálytársam igen. Meg volt velük közös órám is az egyetemen. Nem sok a matek a ker. marketingen, bőven abszolválható gyenge matekkal és szorgalommal.
2016. márc. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A kermark egy szakirny kozgazdaszkepzesrn, nem? Oda baromira kell a matek!
2016. márc. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem akarok regényt írni. Meglátásom szerint a kereskedelem és marketinget érdemesebb választani, elég sokan dolgoznak a területen akik nem rendelkeznek a legújabb rálátásokkal, amelyeket kamatoztathatóak a mindennapokban, Corvinuson lenne érdemes végezni. BGE-n nem annyira.


Az igazságügyi igazgatást akkor lehet szeretni ha a jognak ezen része érdekel (polgári eljárásjog, büntető eljárásjog, határozatok szerkesztése, végrehajtási folyamatok) A fogalmazáskészség kamatoztatható. Van akit kifejezetten ez a rész vonz, mivel közszolgálati intézményektől kezdve, bíróságok, állami szervek (önkormányzat) közigazgatási szerveknél szeretne dolgozni.


Nem mondom, hogy egyik jobb a másiknál. Ezt döntsd el te. Az igazságügyi igazgatás kevésbé nemzetközi, a kereskedelem és marketing pedig kapukat nyit a későbbiekben külföldi munkalehetőségekre is. Az igazságügyinél erre csekély lehetőség. Az igazságügyi igazgatásnál még előny, hogy MA-n van pl. kriminológia, illetve közigazgatás. Így ha kriminológus, nyomozó, igazságügyi szakértő szeretnél lenni lehetőségek adódhatnak. A kermark-nál amit érdekesebb lehetőség a elemzői tevékenység, marketing, kontrolling.


Remélem segített a válaszom. Ha jövőre érettségizel, akkor még van időd sokat készülni. Szóval BGE helyett Corvinust ajánlok, ha a kereskedelem és marketing mellett döntesz. :)

2016. márc. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia ! :)

Én első éves igazságügyi igazgatási szakos vagyok a Pázmányon. Eddig nagyon tetszik, csak ajánlani tudom. :) 0 matek tudás kell hozzá (nekem is ezért tetszett meg), még a közgázos tárgyakhoz sem kell. Utolsó félévben van pénzügyjog, ott viszont lehet, de ezt nem tudom még. Sokat kell tanulni! De vannak átfedések néhány tantárgy között, ami nagy segítség. Amire képesít az nagyon jó úgy gondolom, sokfelé nyit. Talán annyival nehezebb az elhelyezkedés, hogy mindenben a jogász végzettségűeket részesítik előnyben. Ha tényleg érdekel a jog ezen része (bővebben Felvin), akkor ajánlom ezt a szakot és a Pázmányt is! :)

2016. ápr. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A kereskedelem és marketing szakon nagyon is kell a matek! Az egyik tanárom mondta, hogy a BGE - kermark-on nagyon sokan kibuknak miatta.


Én az igazságügyit jelöltem be idén elsőnek. :) Hasznos volt az utolsó válasza, ment a zöld! :)

2016. júl. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!