Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre tanuljak tovább? még...

Merre tanuljak tovább? még csak hetedikes vagyok de már mindenki ezt kérdezi töllem! (lány vagyok) semmi elképzelésem sincs! Esetleg : fényképész, forász, virágkötő, de bármilyen szakma érdekelne! Lehetőleg budapest közelében legyen!

Figyelt kérdés

2016. márc. 27. 20:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Hát, ugyebár attól is függ, milyenek a jegyeid.

De, a virágkötőt, virágost semmiképp sem ajánlom, mert mostanában rengeteg virágbolt ment tönkre, mert kicsi volt a 'forgalom'.

2016. márc. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%

Ez is egy komoly probléma a rendszerrel, Balog Zoltán és társai azt hiszik, hogy egy 13 éves gyerek már tudja mit szeretne kezdeni az életével.


Ennyi idősen én is hasonlóan tanácstalan voltam a pályaválasztást illetően, végül sima érettségire mentem. Ha nagyon tanácstalan vagy, próbálj meg bekerülni egy gimnáziumba, vagy szakközépbe és érettségizz le. 18 éves korodra már lehet, hogy el tudod dönteni, hogy mihez is akarsz kezdeni az életeddel, és vagy tovább tanulsz majd, vagy csinálsz egy egy-két éves képzést xy szakmából, mert nem hiszem, hogy itt a gyakorikérdéseken fogod megtalálni a hivatásodat.

2016. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
14%
ha nem akarsz mérnök lenni, szard le a sulit, edzél, és akkor bármilyen munka után még lesz erőd élvezni az életet
2016. márc. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Most miért mi mondjuk meg ezt neked? Tegyél arra, aki ilyet kérdezget. Mond, hogy még később döntöd el, és kész.
2016. márc. 27. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Az átlagom 4-es!
2016. márc. 27. 22:23
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor közepes gimibe menj vagy szakközépbe :)

A fodrász szakközépiskolák eléggé gyengék, oda szerintem nem érdemes menned. Tele van cicababával, akiket nem vettek fel máshova. A virágkötősnél dettó, bár asszem középiskolában nincs ilyen szak.

Fényképésznek mehetnél iparművészeti szaksuliból, van a Kisképző meg a Jaschik, de csak a tapasztalattal rendelkező tehetséges diákokat veszik fel, nagyon nehéz a felvételi. Ha elhatározod magad emellett, akkor azt ajánlom, már most menj el előkészítőre (tartanak szinte minden szakra, a diákok 90%-a járt előkészítőre, aki a Kisképzőbe ment).

Van pár színvonalas közgazdasági szakközép is, pl.: Hunfalvy János Szki, Károlyi Mihály Szki, Keleti Károly Szki. Mindegyik jó erős a nyelvoktatásban is, az bármikor jól jöhet.

Aztán esetleg a vendéglátóipari sulik, a legjobb a Gundel, ott is ugyanolyan jó a nyelvoktatás, továbbá a Giorgio Perlasca és a Szamos Középiskolák, de ezek gyengébbek.


Esetleg gimnáziumnak ajánlanám a következőket (50 pontos felvételitől felfelé): Ady Endre Gimnázium, Teleki Blanka Gimnázium, Leövey Klára Gimnázium, Színyei Merse Pál Gimnázium


Sok sikert jövőre! :) És egyet értek az előttem szólókkal, még nem kell végleg eldöntened, mi akarsz lenni, a középiskolában biztosan terelgetni fognak egy irányba a tanárok, 18 éves korodra már jó esetben tudni fogod, mit akarsz csinálni :)

2016. márc. 28. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. márc. 29. 20:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Menj a legerősebb gimibe, ahova felvesznek.

Van 10 hónap a felvételi vizsgáig, ha csak egy kicsit szorgalmas vagy és heti 2 órát töltesz a felvételire való készüléssel, akkor szinte bárhova felvesznek.


Tudom, nehéz rávenni magad, de részben most dől el, hogy milyen végzettséged lesz, mennyit fogsz keresni. Magyarországon kimagaslóan nagy a különbség a diplomások bére és a nem diplomások bére között, sokkal nagyobb, mint mondjuk Németországban. És a diplomások között sokkal kisebb a munkanélküliség is. És tovább is élnek (ez komoly - statisztika).

2016. ápr. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Én virágkötőnek tanulok a Magyar Gyulában:) nagyon szeretem és egyáltalán nem bántam meg hogy ide jelentkeztem. Szerintem ez is egy szép szakma :)
2016. máj. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legújabb hírek szerint, ha szakmát tanulsz, akkor kényszerpályára kerülsz, nem fogsz tudni váltani később.

De egy gimnázium után még elmehetsz virágkötőnek.


[link]

2016. máj. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!