Hogyan lehetek virológus?

Figyelt kérdés
Mellesleg mennyit lehet vele kb keresni?( igazából mindegy) Vannak elhelyezkedési lehetőségek?

2016. márc. 27. 23:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Biológia szakra kell menned utána szakosodhatsz. Azt hallottam, hogy itthon nem igazán van nagy lehetőség, mert nincs pénz a kutatásokra, de külföldön keresett, jól megfizetett szakma.



Itt le van írva rendesen:


[link]

2016. márc. 28. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ilyen, hogy virológia szak, nincs. Mehetsz orvosnak, állatorvosnak, biológusnak, biomérnöknek, biotechnológusnak és onnan specializálódhatsz akkor, amikor már dolgozol. A fizetés nagyban függ attól, hol helyezkedsz el. Érdemes már az egyetem végzése közben érdeklődni, "helyezkedni". Az elhelyezkedési lehetőség függ attól, hogy mi érdekel, az orvosi, az állatorvosi vagy a növényi virológia.
2016. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A mikrobiológián belül oktatják, mert annak az egyik részterülete.


Létezik virológus képzés. A humán virológia 3 szemeszteres.

Kukkants ide:


[link]


Ugyanúgy létezik a bakteorológia, ahol nem bakterokat képeznek, hanem baktériumokra szakosodott szakembereket!


Kérdező! Érdemes lenne beütni a gugliba, hogy virológus képzés és kijönne, ami másnak is kijön. Azt már biológustól /mikrobiológustól/ hallottam, hogy itthon nincs különösebb lehetőség, mert kevesebb labor van, pénz viszont nincs kutatásokra. Inkább a terepmunkásokra van szükség, mert ezerfelé szakosodhatsz biológián belül, de ha virológus leszel, akkor javarészt laborban leszel, és ott nincsenek nagy lehetőségek, esetleg az egyetemeken, de ott közalkalmazotti fizetést fogsz kapni.

Külföldön viszont értékes, keresett szakma. Mivel a diploma mellé úgy is kell egy idegen nyelv már meg is van a lehetőséged kimenni ha akarsz.

2016. márc. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A 3-as válaszban megadott link a Humán virológia tárgyra mutat, ami 1 szemeszteres, a "3" a szemeszterben arra utal, hogy a biomérnök MSc képzésben a 3. szemeszterben kötelező.Tehát humán virológiát lehet tanulni, de ez nem egy külön szak.
2016. márc. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

3-as kérdező Igazából azzal hogy hogyan lehetek már nagyjából tisztában voltam.( google barátom segített) Leginkább az elhelyezkedési lehetőségek érdekeltek, mert nem igazán szeretném a Mekiben kínálni a sajtoshambit. :D

2016. márc. 28. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!