Debreceni Egyetem, jogi asszisztens képzés? Mi a véleményetek erről a képzésről? Milyen maga a szak, milyenek a tanárok?

Figyelt kérdés

2016. márc. 28. 16:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

A jogi asszisztens képzés az egész országban semmit sem ér, semmire sem jó!

A képzéssel minden rendben lenne, de a kapott papírt legjobban a WC-n lehetne hasznosítani.

Nincs arányban a befektetett energia, idő, pénz a kapott diploma használhatóságával. (mondjuk a jogi diplomával sem lehet már nyugodtan életet kezdeni, olyan túlkínálat van; ráadásul ezzel a diplomával külföldön semmire sem megy az ember)

2016. márc. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%

...írja az előző választ valaki, akinek fogalma sincs a témáról. A jogi asszisztens ugyanis nem diplomát kap.


Hogy kinek mi éri meg, azt mindenki döntse el maga. Nagy szakmai ambíciókkal nyilvánvalóan nem ilyenre jelentkezik az ember, de az biztos, hogy többet ér mint a szimpla érettségi vagy a semmi. Ennyi erővel senki ne tanuljon semmit, mert bizony nem kerülhet mindenki jól kereső és/vagy álombeosztásba.


Engem is érdekelne egyébként a képzés, csak máshol. Szívesen beszélgetnék hasonszőrűekkel. :)

2016. ápr. 4. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Majd ha elvégezted, és nem a munkanélküli ajtaján kopogtatsz, akkor hiszel neked!

Én is lelkes voltam az elején, de ez nem a lelkesedésről szól hanem a tényekről, a v égeredményről. Igaz, nekem nincs protekcióm...

2016. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Sajnos az első válaszolónak többé-kevésbé igaza van, írom ezt úgy, hogy én ezt a képzést végeztem el, igaz én Szegeden. Az elején jónak tűnt, de így utólag bele gondolva mást választanék. Nem lehet vele munkát kapni, persze az tény, hogy a sima érettséginél azért több, de ez még nem jelenti azt, hogy mész is vele valamire. Ha esetleg van/ volt már munkaviszonyod, tehát nem pályakezdő vagy, akkor nagyobb eséllyel tudsz ezzel a végzettséggel elhelyezkedni mondjuk egy ügyvédi irodában, vagy közjegyzőnél, vagy bármelyik cégnél, ahol adminisztrátort keresnek. Nem foglak ámítani, rengeteg adminisztrátor állás meg van hirdetve, általában 20-ból 1 ha visszajelez és behív interjúra, akkor már szerencsésnek érzed magad. Nem mondom, hogy rossz szakma, ezen képzés keretén tanultam meg gépírni, amit a mai napig használok, és ami előnyt jelent(ene) a titkárnői állásoknál. Pályakezdő révén, csekély angol nyelvtudással nem vagyok egy főnyeremény ( persze valljuk be, mi se szívesen alkalmaznánk egy zöldfülűt, akit be kell tanítani, felügyelni kell, stb., na de ha nincs esély, akkor hogy legyen munkatapasztalat.) Szóval igen, ha érdekel a jog, elvégezheted ezt a képzést, de én úgy ajánlanám, ha mondjuk tovább akarsz tanulni utána jogászra, vagy valami másra, mert önmagában ettől a képzéstől ne várj sokat. Tényleg, ki lehet vele törölni...nem reménytelen, de nagyon nehéz, s ha talál is valamit az ember, az kb az éhbérét végzett őrlőmalom.

Nem fogsz ezzel olyan helyen, olyan szinten elhelyezkedni, hogy megbecsüljék a munkádat, na persze már nagyon nem lehet álommunkáról beszélni, nem is ezt akartam felhozni, hanem azért egy olyat, ahova szívesen jár be az ember, ha nem is a munka miatt, hanem a légkör, társaság/kollégák miatt.

Magáról a képzésről:

Nem tudom, hogy a Debreceni Egyetemen hogy van, szóval azt írom, amilyen nekem volt Szegeden:

Betekintésszerű joggal kapcsolatos óráink voltak pl munkajog, családi jog, büntetőjog, alkotmányjog, polgár jog, közjegyzői óra, aminek nagyon hosszú neve volt és nem is jegyeztük meg, ez az óra lényegében a közjegyzőkről illetve közjegyzőhelyettesekről szólt és azok felelősségéről, feladatairól, stb. A két év alatt végig volt gépírás, utolsó két félévben ketté osztódott, az egyik fele maradt sima gépírásban, a másik fele pedig levelezés. Ezen kívül 1 évig volt informatikánk, majd jogi info vette át a helyét, ami a jogi adatbázisok kezelését foglalta magába. Húú, rengeteg óránk volt, most úgy ezek jutottak eszembe. A tanárok javarészt ügyvédek, közigazgatásban dolgozók, ezt nem részletezem, mivel úgysem a Szegedi viszonylat érdekel.

Nem akarok én lenni a vészmadár, meg a kedv elrontója, hogy aztán le legyek pontozva, mert milyen negatív véleményt írtam már. Én - személy szerint - nagyot csalódtam a képzésben, azt hittem, hogy jobban el lehet vele helyezkedni, mint egy egyszerű érettségivel, de most már egyre jobban csökken a felsőfokú szakképzéseknek is a színvonala, én tuti, ha újrakezdhetném és kihasználhatnám az ingyenes okj-t, amit ezért a képzésért veszni hagytam...akkor máshogy döntenék, mint ahogy döntöttem és nem ezt választanám, csak akkor, ha olyan nagy elképzeléseim lennének, hogy teszem azt ügyvéd akarok lenni, de még nem vagyok biztos a dolgomba és akkor kóstoljunk kicsit bele a jogba, erre tökéletes a képzés, de önmagában ezzel elhelyezkedni....rohadt nehéz, én még erőlködöm és jelentkezem és interjúkra járok. ha van ennél jobb lehetőséged, akkor inkább azt válaszd. Persze van pozitívuma is a képzésnek, ahogy említettem megtanított gépírni ( amit akkor nagyon utáltam, csak most jöttem rá, hogy mit jelent), én pont ki fogtam, hogy a csoport is nagyon jó volt, a gépírás tanárnőnk egy angyal és nagyon jó tanár volt.

Remélem függetlenül attól, hogy nem a Debreceni Egyetemre jártam, azért valamennyit tudtam segíteni. :)

2016. ápr. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
Előző vagyok, bocsi azt elfelejtettem írni, hogy a tananyag mennyisége majdnem ugyanannyi volt, mint egy jogásznak. Szóval a legelső válaszadónak, ha jól emlékszem ő írta, ebben is igaza volt. A ráfordított tanulási mennyiség nem arányos azzal, amit ér valójában a képzés, tehát majdnem annyit tanulsz, mint pl egy jogász a semmiért.
2016. ápr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

1-es vagyok. Erről beszéltem! Szó szerint ezt tapasztaltam!

Az oktatók zseniálisak voltak, de ennyi ráfordítással a jogot is elvégezhettem volna...

Állást a mai napig nem kaptam ezzel a végzettséggel!

2016. ápr. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok :)

Köszönöm szépen a válaszokat :) Én mind attól függetlenűl amit írtatok hogy nem találtatok állást ezzel a képzettséggel még mindig szívesen elvégezném , már ha felvesznek :) ez kiderül júliusban .

Érdeklődtem már több helyen és én úgy látom van esély vele elhelyezkedni legalább is itt Debrecenben egyenlőre így látom . Sőt több olyan intézményről tudok akik mostanában vettek fel jogi asszisztenst ügyvéd mellé jogi osztályra és egyéb jogtól független munkakörökbe is . Bár fizetést azt nem tudom mennyit kapnak . Ez nem azt jelnti hogy protekciós vagyok :D nem ezért vágok bele vígan ... Egyszerűen csak úgy látom van vele esély elhelyezkedni bíróságon , hivatalokban de akár teljesen jogi szakterülettől független intézményekben is .


Nagyrészt inkább csak maga az oktatás érdekelne , ahogyan azt a kérdésemben is leírtam , hogy milyenek a követelmények ,a tantárgyak és stb..

2016. ápr. 7. 16:12
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

2 - es vagyok. Engem is a jogász képzés érdekelne, de felnőttként elég necces, hiába vagyok fiatal. A tanulással nagyon riogatnak, mondják hogy embertelen. Ezért gondoltam én is a jogi asszisztens képzésre, jobban érdekel maga a téma, mint hogy dolgozzak benne. Igazából még jogásznak is inkább csak tanulnék, nagyon érdekel. Persze ez utóbbi kihúzva. Úgy semmi értelme elindulni, hogy összeegyeztethetetlen a családdal. Én sajnos nem érnék rá napi 10 órát tanulni és csak az esti jöhetne szóba.


Egyébként most ezzel elúszna az ingyenes OKJ lehetőség? Ilyenről még nem hallottam.

2016. ápr. 7. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Utolsó. Igen, elúszna. Ha jól tudom úgy van, hogy érettségi után 21 évig korig, ha nem nincs szakképzettséged vagy főiskolád, akkor ingyen elvégezhetsz egy okj-t, ha főiskolára mész először és utána elakarsz még végezni egy okj-t, akkor már fizetned kell, vagy fsz-t végzel és még 21 alatt vagy akkor is már. Legalábbis, mikor én tartottam ott még így volt. Azóta persze változhatott.
2016. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%
juj bocsi a sok elírásért ://
2016. ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!