Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Még mindig nem tudom hogy mi...

Még mindig nem tudom hogy mi akarok lenni? Érdemes lenne egy évet kihagyni?

Figyelt kérdés
Tavaly már felvételiztem a SZIE-ÁOTK-ra, de sajnos nem vettek fel. Közben elkezdtem egy 2 éves eü-s OKJ-t, de idén ugyanúgy beadtam a jelentkezésem és megyek is májusban érettségizni hogy javítsák a kémiámon. Csakhogy van egy kis gáz, mert elbizonytalanodtam hogy tényleg állatorvos szeretnék-e lenni. Most inkább az orvosi felé hajlok. 2. Helyre be is írtam a DE-ÁOK-t. Viszont most annyira bizonytalan vagyok, egyik nap inkább ide mennék, másik nap inkább oda :D még tudok sorrendet módosítani július valahanyadikáig, de azért nem kéne elhamarkodott döntést hozni... :| ráadásul inkább Pestre mennék egyetemre, Debrecennel kapcsolatban rossz emlékeik vannak. Nem is tudom miért nem írtam be a SOTE-t. :( még van egy lehetőség, hogy még egy évig itthon maradok, befejezem az OKJ-t és addig átgondolom mit is szeretnék. Szóval nem tudom mi legyen, ti mit csinálnátok?
2016. márc. 30. 00:21
 1/3 A kérdező kommentje:
Ami még a kihagyás ellen szól, hogy majdnem 21 évesen kezdeném az egyetemet és már most is öregnek érzem magam :D
2016. márc. 30. 00:35
 2/3 anonim ***** válasza:

Én általában nem pártolom a csúsztatást, de ha már egy évet lehúztál az OKJ-n, és ha minimális fantáziát látsz benne, akkor már érdemes lenne befejezni.

Ami az orvosit / állatorvosit illeti, elég nagy a kettő közötti különbség. Szóval amondó vagyok, hogy ha nem tudsz dönteni, akkor valószínűleg egyik sem való neked.

A korod miatt meg ne aggódj! Az egyetemen ez a pár év semmit sem számít. (Én most 30 év felett jelentkezem "álmaim szakára", amit már 15 éve "kerülgetek", de eddig őrültségnek tartottam. Ha most felvesznek, örömmel iratkozom be, és marhára nem fog érdekelni a korom - engem sem érdekelt, amikor másik szakon idősebb évfolyamtársaink voltak, sőt, ők általában komolyabban vették a tanulást, így nagyon is "hasznos" ismeretségnek bizonyultak:))), másrészt az előkészítő alapján is azt mondom, jól beilleszkedtem, nem nézett ki a korom miatt senki, és nem csak 18 évesek vannak ott.

2016. márc. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ma már fizetni kell a potyára látogatott félévekért.

Így lehet hogy jobb ha elvégzed az OKJt


De azt se hagyd figyelmen kívül , hogy az idő meg megy!

2016. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!