Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 9 edik osztályos vagyok a...

9 edik osztályos vagyok a gimiben, másik suliba átmehetek úgy hogy nem kell évet ismételnem?

Figyelt kérdés

2016. ápr. 2. 14:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha vannak jegyeid akkor nem kell osztályt ismételned.
2016. ápr. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Biztos megnézik hogy milyen jegyeim vannak és az alapján?
2016. ápr. 2. 14:39
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad buknod semmiből
2016. ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ill. a pótvizsgán át kéne menned legalább kettessel
2016. ápr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Megnézik a jegyeodet, általában alapfeltétel egy bizonyos átlag elérése. Ez a gyengébb gimnáziumoknál 3-3,5 körül kezdődik.

Az átvételhez persze mindenképp az igazgatót kell keresni, mert ő dönti el, hogy ad-e lehetőséget. Illetve előfordul, hogy nincs hely a gimnáziumban. Valószínűleg vizsgáznod is kell majd bizonyos tárgyakból, de najd ez is ő mondja el.

2016. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyébként ha elmondanád, hogy hová szeretnél átmenni, többet tudnánk segíteni.

Évet ismételned nem kell majd.

2016. ápr. 2. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát Lovassyba Veszprémbe és köszi hogy segítettek
2016. ápr. 2. 15:42
 8/10 anonim ***** válasza:

Az kemény menet lesz. Sajnos semmi nem garantálja, hogy egyáltalán legyen hely a számodra.

Biztos, hogy 4,5 feletti átlag elvárás, hogy egyáltalán esélyed legyen arra, hogy bizonyíts. Biztos, hogy átvételi vizsga is van, magyarból, matekból meg az adott tagozaton emelt óraszámban tanult tárgyakból. Én egy hasonló erős budapesti gimnázium (ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium) tanulója vagyok. Nálunk például csak általánosra (amit hatosztályosként indul) van átvétel, 4,5 fölötti átlag és átvételi vizsga mellett van esély. Tagozatokra csak kivételes esetben sok-sok versenyeredménnyel és nagyon jó jegyekkel van esély.

2016. ápr. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Leírnám a procedúrát (ezt érdemes mielőbb elkezdeni):


1.) Hívd fel az igazgatót.

a.) Azt mondják, nincs hely az iskolában. Ezesetben nem tudsz semmit sem csinálni, keresni kell egy másik sulit, ami esetleg tetszhet :/

b.) Azt mondják, van hely. Ekkor továbbléphetsz a 3. pontra

3.) Kértek, szülőkkel együtt időpontot az igazgatóhoz, akivel megbeszélitek az átvételedet. Valószínűleg mondani fogja, hogy megnézi a jegyeidet, lehet, hogy fog kelleni átvételi/különbözeti vizsga is.(sőt, szerintem ilyen erős iskolába, biztos, hogy az összes variációs lehetőséget végigcsináltatják veled, ha van hely, hisz fel kell mérni a képességeidet, biztos rengeteg versenytársad akad. :( De ezt csak az igazgató tudja megmondani

4.) Vizsgázz le, és már járhatsz is az Lovassyba :)

2016. ápr. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Osztalyozo vizsga ha azon atmesz akkor minden király ;)
2020. aug. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!