Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem akarok idén érettségizni,...

Nem akarok idén érettségizni, nem tudom mi legyek?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy nem tudom mi legyek, és ugyan már leadtam a jelentkezésemet, de nem tudom mi legyen.

Éretlennek érzem magamat, még tanulni és készülni szeretnék, nem egyből nekiugrani...

Szóval mi legyen? Nem akarok érettségizni...



2016. ápr. 6. 22:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Leérettségizel, és jövőre javíthatsz. Mi ebben a bonyolult?
2016. ápr. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pedig most érettségizz le, nem érdemes vele várni
2016. ápr. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De nem tudom mit akarok utána.
2016. ápr. 6. 22:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
És akkor mi van? Ez most miért releváns?
2016. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem olyan rossz, mint amilyennek beállítják :D
2016. ápr. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Azért, mert utána nem akarok egy senki lenni.
2016. ápr. 6. 22:36
 7/11 anonim ***** válasza:
84%

"Azért, mert utána nem akarok egy senki lenni."


- Mert befejezett középiskolával, érettségi nélkül ugye több leszel...

2016. ápr. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól, hogy leérettségizel még nem kell rögtön továbbmenni valahova. Nyugodtan hagyj meg egy évet, esetleg dolgozgass valamit, és találd ki, mit szeretnél majd csinálni. De emiatt az érettségit ne halogasd. Sokkal előrébb vagy, ha érettségivel a zsebedben hagysz ki egy évet, mintha érettségi előtt teszed ugyanezt.
2016. ápr. 7. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem amit mondotok, de az a baj, hogy már évek óta nyűglődöm ezen, nem tudom mit kezdjek magammal. Ha érettségim lesz, akkor sem fogom tudni... Kicsit úgy érzem, hogy ez egy olyan napirendi pont szerű dolog; csak az a lényeg, hogy ki legyen pipálva. :/ Nagyon félek attól, hogy mi jön ez után. És úgy szoktam nekifutni, hogy sikerül, és nem csak, hogy meglesz, de egyenesen a lehető legjobb legyen. Illetve régen ez volt. Most máshogy van. Nincs motivációm, ami konkrét célként lebegne előttem. Nem tudom mit tegyek. A szüleim mérnökök, de nekem semmi érzékem a matematikához, fizikához, kémiához...(Tényleg nagyon szenvedek a jobb jegyekért.) Mindenki valami nagyszerű dolgot csinált, vagy csinál. Még az öcsém is tudja mit akar. Csak én nem. És nem látok változást, maximum negatív irányba. Mintha egy végtelen, sötét alagútban rohannék, aminek a végén nem ragyog már a fény, de azt sem tudom, merről jöttem, sosem fogok kijutni... Nem akarok bölcsész lenni, sem tanár, sem közgazdász. De nem tudok olyan jó lenni, mint ők. És ez nagyon fáj. Én teljesen más dolgokban vagyok jó, de arra meg olyan furán néznek. Nem tudom mit kell tennem. Nem tudom a következő lépést.
2016. ápr. 7. 17:56
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Én teljesen más dolgokban vagyok jó, de arra meg olyan furán néznek."


Miben vagy jó? Mi az, hogy furán néznek? Ne másoknak akarj megfelelni a vágyaiddal, hanem csak magadnak.

Én, ha megkérdezték, miért szeretnék tovább tanulni így, hogy már a munkaerőpiacon vagyok egy ideje, sokáig szégyelltem megmondani, hogy anglisztikára akarok menni és fordító szeretnék lenni. Azért szégyelltem, mert ezután mindenki azt mondja, hogy az hülyeség, abból nem lehet megélni. Én ezt belátom, de a szaros közfoglalkoztatási béremből sem tudnék megélni, ha nem lenne a férjem. És ha már csak kis pénzért van lehetőségem dolgozni, miért ne csinálhatnám azt, amit szeretek is?

2016. ápr. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!