Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan készüljek fel angol...

Hogyan készüljek fel angol emeltre? Mik a siker kulcsai annak, hogy legalább egy 75-80%-os érettségit produkáljak?

Figyelt kérdés

Hali, most ősszel fogok emelten tenni előrehozottan angol érettségit és kíváncsi lennék a tanácsaitokra. Hogyan tudok felkészülni az adott feladatrészekre? Az angolul történő filmezés, olvasás mennyire segít? És milyen dolgokat kell begyakorolni a levélíráshoz és a beszédhez? Ez a kettő nagyon érdekel engem, ugyanis a Readingnél,a Grammarnél és a Listeningnél nem vonhatnak le pontot, ha az a válasz, ami a megoldólapon van, de félek, h a fogalmazásomba és a szóbelimbe belekötnek majd, pláne ha netán egy bolond tanárt kapok érettségizőnek, aki direkt szereti szivatni a vizsgázókat és nem akarom, h ezen múljon az eredményem és főként a jövőm! :/


Éppen ezért, aki tett már emelt szintet angolból, az légyszi segítsen és lásson el jó tanácsokkal!


Előre is köszi!



2016. ápr. 11. 22:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Meg kell tanulni angolul. Emellett kell egy kis olvasottság, tájékozottság és kreativitás a szóbelire és az íráskészségre.
2016. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én nem emelt szinten érettségiztem angolból, de mikor nyelvtanárhoz jártam-nyelvvizsga miatt-, az ő tanítványai között voltak, akik külön az emelt miatt mentek.

Hasznos lehet, ha átnézel pár felsőfokú nyelvvizsga feladatot mondjuk olyan könyvből, amiben van megoldás -neten van egy pár. Esetleg korábbi feladatsorok. Ha nagyon nem vagy biztos magadban, ajánlom, hogy vegyél néhány magánórát, külön a levélírásra fókuszálva. A filmezés nem haszontalan, de ne erre alapozz. Beszédhez a saját példámat mondanám, megint nyelvvizsgás sztori. Hallgattam különböző szövegeket az 5perc angol oldalon-bizonyára ismered- a vizsga előtti napokban (is). A szóbelin kikaptam egy kultúra és civilizáció témát, és mikor kezdtem kifogyni, előhúztam az előzőleg említett szöveget, ami pont az Eiffel-toronyról szólt és passzolt a témához. Enélkül biztos nem lett volna meg.


Ezzel csak azt akartam mondani, hogy az ilyenek is segíthetnek.

Legyél magabiztos, az nagyon sokat jelent! Nem csak a levegőbe beszélek, idén én is újra érettségizem, ráadásul 2 emelt, szóval pontosan tudom, milyen érzés ez. Sok sikert, és jó felkészülést! :)

2016. ápr. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!