Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diploma vagy szakma? Feladnád...

Diploma vagy szakma? Feladnád a jelenlegi egyetemi tanulmányaid azért hogy olyan szakmát tanulhass amit szeretsz ellentétben a biztos munkát jelentő diplomáért?

Figyelt kérdés
Jelenleg a BME gépészmérnök hallgatója vagyok már lassan 2 éve. Igen nehézkesen megy a tanulás itt, de nem reménytelen (vannak nálam gyengébbek is), egy kis csúszással és rengeteg tanulással elvégezhető, de számomra rengeteg az érdektelen dolog és sok mindent nem értek meg, nagyon sokat kell "seggelni". Zh időszakban nincs semmi időm kimozdulni, ilyenkor belefásulok a tanulásba azért hogy 2-est szerezzek a zh-kon. Ilyenkor tör bennem elő az az érzés, hogy olyan jó lenne szakmát tanulni ami jobban érdekel pl az autószerelés. Mennyivel szívesebben csinálnám, még ha nehéz is lenne az biztosan érdekelne. Csak az a bibi hogy félek nem tudok belőle majd megélni, az egyetembe meg már beleöltem 2 évet de kezdek belefáradni, holott a fele még hátra van.(vagy több mert azért nem ritka a bukás némely tárgyból) Kb ugyanennyi idő lenne az okj képzés is mint még ami hátra van a BME-ből.Úgy érzem az egyetem mellett elpazarlom a fiatalságom annyit kell tanulnom és ez sokszor annyira lehangol, hogy megbánom, hogy felvettek, de viszont biztosra lenne munkahelyem ha ezt elvégzem.Az egyetem ellen szól még hogy miközben tanulom a sok számomra érdektelen dolgot, nincs időm olyanokat tanulni aminek a való életben is hasznát venném és emiatt sokszor butának érzem magam. Csak azért jöttem egyetemre mert ki akartam törni abból a szegénységből ami otthon körülvett de már gyakran úgy érzem mellé fogtam, ezzel a boldogságomat veszítem el. (Még annyit rólam, hogy igazán sok minden érdekel szóval igen törekvő egyéniség vagyok ha valamiben örömömet lelem.) Ki mit tenne a helyemben?

2016. ápr. 13. 00:54
 1/7 anonim válasza:
51%
Valaki azt mondta, olyan szakmát valasszunk amiben majd, ha dolgozunk élvezettel csináljuk ne utálattal, egyebkent ha egy szakmában nagyon jo vagy azt is megfizetik, egyik rokonom gépgyártás technologus es 280000 nettot keres ami azért nem olyan rossz es igen Magyarországon, én Cnc-t tanulok es minden nap ugy megyek be a ceghez, hogy örömmel, mert szeretem csinalni, szoval szerintem azt tanuld amit szeretsz( sok ismerősöm van aki végzett mérnök es sajnos sok helyen mondjak azt nékik, hogy tulkepzett, sajnos tul sok a diplomás es keves a szakember, nem veletlen, hogy az allam is a szakma tanulást támogatja jobban.)
2016. ápr. 13. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
63%

Ez egy teljesen átlagos életérzés az egyetemen.

Nem vagy vele egyedül.

Ennek az eredménye, hogy autószerelésben gondolkodsz.

Holott, ha nem lennél így elkeseredve, akkor te is tudnád, hogy ez egy marhaság.

Mivel ki akarsz törni, így most marha vonzónak tűnik még egy Tesco árufeltöltői munka is.

Az az OKJ is több év, amin majd semmit nem fognak tanítani.

Ennek megfelelően a fizetésed is majd minimálbér lesz.

Aztán majd eltelik 10 év mire lesz valami tapasztalatod, de kb havi 150 ezernél többet akkor se fogsz keresni.

Én a helyedben már vígigcsinálnám az egyetemet.

2016. ápr. 13. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
28%
Én a helyedben szakmát csinálnék, németül tanulnék és kimennék külföldre. Nincs értelme 8-9 év alatt elvégezni egy 4 éves szakot kettessel. Az ilyen nem szakember. Részemről.
2016. ápr. 13. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Egyebkent en is igy erzek h nem lesz belolem jo szakember. Azt meg nem akarom.
2016. ápr. 13. 07:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem vettek fel egyetemre, és látom, hogy akik szakmával végeztek, hova jutottak. Velük dolgozom, és a nettó 120 ezerrel bőségesen kiszúrják a szemed. Szóval én újra jelentkeztem, és ide többet nem akarok visszajutni. Szóval ezzel csak nyerhetsz. Kitartást a tanulmányaidhoz!
2016. ápr. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
59%

Hiába van lepontozva, 2-esnek teljesen igaza van.

Amúgy meg az első évek a legtöbb egyetemen borzasztóak, és az akkor oktatott tárgyaknak vajmi kevés közük van a szakmához.


Én kétszer voltam hasonló helyzetben.

Gazdasági szakot, amiről egész gimi alatt hittem, hogy nekem azt kell csinálnom, kb. első perctől kezdve utáltam, és másfél év után ott is hagytam - nem bántam meg.

Szakot váltottam. Egy év természettudományi képzés után elmondhattam, hogy még az is távol van az élvezetestől, de legalább van benne fantázia:) Összeszorítottam a fogam, és igazam volt, 3. évtől kifejezetten érdekfeszítő és érdekes volt, de aggig még az egész 2. évfolyamon keresztül kell rágni magam :S :)) - Ja, az első két évben 2-3 voltam, 3. évtől már 4-es, 4-5. évben meg már kitűnő:)) És egyre könnyebben ment:))


Én nem akarlak egyik irányba sem terelni, mert ne én mondjam meg látatlanba, téged mi érdekel.

Én ezt csinálnám:

- befejezném a félévet

- "kinyújtóztatnám" az idegrendszerem a nyáron

- elgondolkodnék, hogy MI az, ami nem tetszik (az egyetem? a tantárgyi struktúra? egy gépészmérnök általános feladatköre? ha az utóbbi, van olyan specializáció, amivel szívesen foglalkoznék?), és MI AZ, amiben nem vagyok jó ("alapozó tárgyak", amik később nem kellenek a kutyának se? szakmai tárgyak? ha azok, akkor a tervezett specializáció tükrében fontosak lesznek vagy nem?)


Ezek alapján döntenék. De ha amellett döntenék, hogy otthagyom, akkor is egy másik egyetemi szakot választanék - épp elég széles a felsőoktatási paletta, csak találsz olyat, ami érdekel. Az autószerelésért biztos nem adnék fel egy diploma-lehetőséget! (Amúgy jártam OKJ képzésre is, meg a családból más is járt - mindkettőnk képzése meglehetősen gyenge volt. Persze ettől még biztos vannak jó OKJ képzések is, de nagyon nagy különbségek lehetnek.)

2016. ápr. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Gépészmérnök diplomával is fölfognak venni autot szerelni. Sok helyen keresnek müvezetöi és hasonló feladatkörre embereket. Innentől semmi értelme váltani. Kivévéve ha még két évig csak melegesni akkarsz az iskolában. Hosszú távon biztos hogy sokkal rosszabbúl jársz.
2016. ápr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!