Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha munka mellett levelezőn és...

Ha munka mellett levelezőn és saját költségeken vagyis nem államilag szeretnék diplomát szerezni, akkor is számít az érettségi eredménye? Vagy abban az esetben elég ha csak van érettségim?

Figyelt kérdés
Nagyon nem értek ehhez, de érettségivel semmire sem megyek sajnos és szeretnék egy alap diplomát munka mellett elkezdeni. Valaki elmondaná, hogy működik?

2016. ápr. 14. 14:19
 1/6 anonim ***** válasza:
17%
Ha a szakhoz nincs meg a 280 (vagy már 300, ezt nem tudom) pont, akkor automatikusan nem jelentkezhetsz egyetemre. Szóval ha az megvan, akkor szerintem mindegy, hogy hány pontod van.
2016. ápr. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanaz a pontszámítási rendszer neked is, mint a 18 éves érettségizőknek.


Részletek a felvi.hu-n.

2016. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha annyira rossz az érettségid eredménye, akkor pontduplázással menj, és akkor elég abból a két tárgyból javító vizsgát tenned, amit az adott szakon előírnak.

A ponthatároknál meg majd a költségtérítéses ponthatár vonatkozik rád, ami (egy-két extrém kivételtől eltekintve) általában alacsonyabb, mint az ösztöndíjas képzés ponthatára, így könnyebb bejutni, de azért akkor is le kell tenned azon kívül valamit az asztala, hogy "van" érettségid.

Olvasgasd a felvi.hu-t, mert muszáj, hogy tisztában legyél a felvételi eljárás szabályaival, a határidőkkel és hogy a te konkrét esetben miből érdemes javítani, mire kell odafigyelni!

2016. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Van érettségim , nem is rossz, csak annyiból kicsit kevés, hogy 2 évet jártam gimiben, így 3,5-8 az átlaga. De akkor ha úgy van, kinézek valami kevés pontszámú szakot és akkor az adott tárgyból kifizetem azt a díjat és újraérettségizem.
2016. ápr. 14. 14:45
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
Ha még nincs diplomád jelentkezhetsz államira is, szerintem ha most eldöntöd és jövőre jelentkezel, akkor egy év alatt simán elérheted azt a pontszámot is.
2016. ápr. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Munka mellett is lehet államira levelezőn? És mondjuk ha csak a legegyszerűbb legalapvetőbb diplomát szeretném ti mit ajánlanátok? Csak azért szeretném, hogy legyen, hogy elmondhassam elértem valamit az életben. Meg hát ha boltba dolgozol, ugye nem mindegy, hogy pénztáros vagy boltvezető leszel. De köszönöm az eddig válaszokat is, egyre érthetőbbé válik!
2016. ápr. 14. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!