Milyen nyelvet tanuljak?

Figyelt kérdés
Mivel gimiben mindenkinek tanulnia kell plusz egy nyelvet, ezért nekem is kell jövőre, de nem tudom eldönteni, hogy latint, spanyolt vagy olaszt tanuljak. Tudnátok felhozni ellenük meg mellettük érveket?

2016. ápr. 16. 19:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Mit tanultál eddig? Milyen irányba szeretnél továbbtanulni?
2016. ápr. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Latin:

- mellette: orvosláshoz (bár az orvosi latin jóval másabb, mint a declinatiok[névszóragozások]), pszichológiához, jogi karokhoz jól jöhet később, bár nem nyom ez sokat a latban. A latin eredetű nyelveknél (francia, spanyol, olasz stb.) segíthet később, adhat egy alapot a ragozások magolásához, mert például az igeragozások, múltidő, nagyon hasonlít a latinhoz az előbb említett nyelvekben. Ja és egyes egyetemi karokon plusz pont jár a latin érettségiért/nyelvvizsgáért.

- ellene: holt nyelv, már senki sem használja, így érdemes alapot nem ad, valami mást fog kelleni tanulj hozzá.


Olasz:

- mellette: szép nyelv, egész egyszerű (egyszerűbb, mint a német), könnyű megszeretni

- ellene: Nem beszélik kb. sehol, csak Olaszországban, úgyhogy ha később ott akarsz elhelyezkedni, vagy érdekel különösebben az olasz kultúra, akkor érdemes választani.


Spanyol:

- mellette: szerintem ezek közül a 3 közül ez lenne a leghasznosabb. Sok helyen beszélik, Amerika nyugati partjának egy részén, Dél-Amerikában, Mexikóban és persze Spanyolországban is. A ragozásáról nem tudok mit mondani, sajnos nem tanulok spanyolt, de szerintem egyszerűbb nyelv, mint a francia, ráadásul szép, energikus nyelv

- ellene: Nem sok érvet tudok felhozni ellene, bocsi.

2016. ápr. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nézz utánuk, és döntsd el, melyik tetszik. Egy nyelv iránti vonzalom nem racionális döntés.
2016. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Eddig angol nyelvet tanultam.

Orvosi pályára szeretnék menni de mellette sok minden érdekel, szóval még nem biztos.

Azért tettem fel a kérdést mert alapvetően mind a három nyelv tetszik de nem tudok választani, hogy melyik legyen és anyukám sem tud segíteni, jó tanácsot adni hogy melyiket válasszam mert ő egyik nyelvet sem tanulta.

2016. ápr. 16. 20:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én apukám orvos. Neki a német a leghasznosabb. Hiába nem szép nyelv, sokat lehet vele keresni. Ezt és az angolt érdemes tudni szerinte Európában. Még a francia, orosz is hasznos. Mindegyik más okból. Nekem latinul kell tanulnom, de jövőre lecserélhetem másra. Nem azokat tanuljuk belőle, ami apunak kellett orvosin. Ha valamiért kell neked latin nyelvtan, akkor egy újlatin nyelv után könnyebb megérteni. Ha csak ez a három lehet, akkor olasz vagy spanyol. Felénk az olasz hasznosabb. Több ilyen cég van és az országba is könyebb kijutni. Szerintebb szebb, főleg az az ének. A spanyolnak Amerikában több haszna van. Kivéve ha szereted a focit vagy a sorozatokat.
2016. ápr. 17. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Spanyol a legkönnyebb a 3 közül, mindenképpen ajánlom 😁
2016. ápr. 17. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Én latint tanultam négy évig és rettentően utáltam. Ha az orvosi miatt akarod ezt tanulni, akkor szerintem hagyd rá, mert igazából itt semmi olyat nem tanulsz ami az orvoslással kapcsolatos.

A helyedben spanyolt tanulnék mert hasznos nyelv, sokan beszélik, ráadásul dallamos így elvileg könnyű megtanulni. Én most kezdek majd neki a tanulásához önállóan :)

2016. máj. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is a németet ajánlom! Nehéz, de hasznos nyelv! Az angol pedig ugye alap...
2018. febr. 18. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!