Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Több mint egy éve kezdtem...

Több mint egy éve kezdtem tanulni az angol nyelvet, a nullárol. De olyan nehezen marad meg minden a fejemben, h. nem hiszem már el. Mit tanácsoltok, honnan tanuljak?

Figyelt kérdés
A szórend, a nyelvtani resz. a kérdőszavak szórendje, és a tagadómondatokban tudna valaki segiteni? Sürgős lenne, jó lenne ha privátban is kérdezhetnék valakitől, ha nem értek valamit. Kerlek segitsetek nekem. Irna nekem ide valaki olyan példamondatokat amiket nem értek?
2014. febr. 22. 21:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Írhatsz nekem privát üzenetet, de ide is kiírhatod a konkrét kérdésedet. A kérdésszerkesztést ideírom, ez kérdőszó-segédige-alany-főige. (Van kivétel, de azt most nem keverem ide, először ezt jegyezd meg.)Például Where do you live? Where are you going? Where did you go? Tehát ez az igeidőtől független. Az igen/nem-es kérdéseknél nincs kérdőszó, azok a segédigével kezdődnek: Do you like ice cream? A tárgy az ige után jön, a határozók a mondat végén, de állító mondatban állhatnak a mondat elején is. Pl Did you see the film at the cinema yesterday? Last night there was a fashion show at the shopping mall.

Tagadáskor az alany után a mondat igeidejének megfelelő segédigéhez hozzárakjuk a not-ot, általában összevonva.Pl I am (I'm) not sleeping. You do not (don't) like biscuits. We did not (didn't) go anywhere.

Remélem, most már világos. Az interneten vannak kulccsal ellátott gyakorló feladatok, ha beírod az adott nyelvtan nevét a keresőbe.

2014. febr. 22. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!