Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki segítsen nem tudok...

Valaki segítsen nem tudok kiigazodni a ponthatárokon?

Figyelt kérdés

25 éves vagyok kelle gy diploma egy uj munkához.Ha jól szamoltam 252 pontom van érettségimből. Itt megfelel valaminek ami diplomát ad ez a ponthatár levelezőn:

[link]


2016. ápr. 19. 18:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
diplomás képzést nem kezdhetsz el 280 pont alatt
2016. ápr. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Akkor nem szerezhetek soha diplomát mert nincs 280 pontom??Vagy van valami lehetőségem?
2016. ápr. 19. 19:15
 3/21 anonim ***** válasza:
hát, még a 280 pont is elég kevés szakra elég.. milyen szakirányú diploma érdekelne? Egyébként meg plusz pontot kapsz nyelvvizsgára, gyereknevelésért, emelt érettségiért, de újra is érettségizhetsz.
2016. ápr. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
biztos jól számoltad, hogy ennyi a pontod? 2 féle pontszámítási rendszer van, hátha a másik rendszerrel sikerülne elérned az adott szak ponthatárát :) de ha mégsem, akkor az 1 vagy akár két felvételi tantárgyból is újra kell csinálnod az érettségid, sőt, emeltet is tehetsz belőlük, hogy több legyen a bejutási esélyed a plus 50 pont miatt :)
2016. ápr. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Én ovóópedagógusra gondoltam vagy szociális munkásra.Igazából nem lényeg hogy milyen csak legyen egy diplomám,mert ez a feltétele hogy másik állásom legyen.Itt számoltam ki:

[link]

2016. ápr. 19. 19:33
 6/21 A kérdező kommentje:

Ez akkor semmire sem elég?

Akkor újra kell érettségiznem azokból amik nem jól sikerültek,és akkor azt veszik figyelembe nem a régit?Bármikor jelentkezhetek újraérettségizni?

2016. ápr. 19. 19:40
 7/21 anonim ***** válasza:
az eduline-os kalkulátor nem ér semmit. a felvin van a hivatalos pontszámító kalkulátor.
2016. ápr. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Jövőre már 300 pont lesz a minimum.

De ha tényleg 250 körüli pontod van, akkor sincs veszve semmi, de azt jelenti, hogy valamiből vagy akár több tárgyból újra kell érettségizni és / vagy nyelvvizsgát letenni. Az őszi érettségire szept. 15-ig, a tavaszira febr. 15-ig lehet jelentkezni.

2016. ápr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Es a felsofoku szakkepesitest ado foiskolai szakok nem adnak diplomat?Azert mert ott 240a ponthatar ha jol neztem.
2016. ápr. 20. 06:34
 10/21 anonim ***** válasza:
azok nem adnak diplomát. ha adnának mindenki azokat végezné el mert sokkal könnyebb bekerülni is meg elvégezni is.
2016. ápr. 20. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!