Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Idén mennék az Óbudai Egyetem...

Idén mennék az Óbudai Egyetem NIK mérnökinformatika karra, ezzel kapcsolatba lenne pár kérdésem. Tantárgyfelvétel, kreditek?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam a BME VIK mérnökinformatikán vagy OE NIK-en, mind a kettőre valószínűleg felvennének, de azt hallottam hogy az OE gyakorlatorientáltabb, ezért inkább oda akarok menni.

Ha felvesznek, hogy fog működni a tantárgyfelvétel? Úgy hallottam, hogy Neptunon magamnak kell felvenni a tárgyakat, tantárgyi háló alapján. Erről lesz majd valami tutorial féle hogy az első évesek is megtanulják, hogy hogy kellene felvenni a tárgyakat?

Ha rákeresek OE NIK tantárgyi hálóra, nem ad ki semmi értelmeset, hogy melyik tárgy mire épül és majd miket kellene felvennem.

Elég lesz a kötelező tárgyakat felvenni vagy plusz kreditekért kötelező/ajánlott más nem kötelezőeket is felvenni?



2016. ápr. 21. 07:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Első félévben felveszik neked a kötelező tárgyakat. Ekkor még nem érdemes felvenni plusz tárgyakat, elég a kötelező. De ez hülyeség, hogy gyakorlatorientáltabb mint a BME. Ha van elég pontod, nyugodtan jelentkezz a BME-re.
2016. ápr. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Tantárgyi hálót itt megtalálod: [link] (ha először nem jelenik meg jól a 2012-es, akkor katt a 2008-asra majd újra a 2012-re)

Egyébként igaz, h gyakorlatiasabb. Ez lehet előny és hátrány. Itt piacképes tudást C#-ból és Javaból fogsz felszedni, ha programozásról van szó. 4 félév kötelező C#, utána szakiránytól függően ez lehet több is.

Sokan jönnek át a BME-ről, nekik van viszonyítási alapjuk, az ő véleményük alapján könnyebb (de sok esetben reálisabb) a követelményeket teljesíteni.

Egyik sem rossz választás, NIK-esként is már nagyon sokan dolgoznak 2. évben, aki pl. csúszik és ezért nagyon lyukas az órarendje.

Minden tárgyat felvesznek a tanulmányi osztályon, csak 2. félévtől kell magadnak felvenni, akkorra meg már tudni fogod használni a neptunt.

Sok sikert! :)

2016. ápr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!