Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudok áthallgatni egy...

Hogyan tudok áthallgatni egy másik karra egyetemen belül, vagy hogyan tudok másik egyetem karára áthallgatni úgy, hogy elvégzem az adott tárgyakat?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy pszichológus hallgató vagyok, BA képzés 6. félévemet töltöm most, de a 7. félévben fogok végezni. Viszont szeretnék jelentkezni fizikus MA képzésre, és szeretném kikerülni, hogy a BA képzést is el kelljen végeznem. Erre különböző alternatívákat találtam, de nem tudom melyik működik, akinek van benne tapasztalata és segítene benne, nagyon megköszönném!

1. vendéghallgatói státusz, még van egy félévem és közben hivatalosan vendéghallgató lennék, hogy megszerezzem azt a szükséges minimum 40 kreditet, ami az MA felvételihez kell.

2. a mostani egyetememen belül TTK-ra áthallgatnék, de a neptun tárgyfelvételkor nem dobja fel másik kar tárgyait, mint lehetőséget, csak a BTK-sokat, mert oda tartozok ugye, erre van valamilyen megoldás, hogy mégis lehessen esetleg?


Több lehetőséget egyelőre nem találtam, ha valakinek van ötlete ne tartsa magába.

Még egy kérdés, ha fizika BA-ra mennék mégis, mert sehogy sem megoldható, hogy azonnal MA-ra menjek, akkor a viselkedéselemző diplomámat itt is beszámítják? Tudom, hogy intézményfüggő, konkrétan az ELTE és a BME érdekelne, de érdemi információt nem találtam erről, hogy ezeken az egyetemeken hogy működik.


Esetleg a két suliról is jöhetne vélemény, melyiknél milyen a képzés, későbbi tervek között elméleti fizikus képzés szerepel és kutatás.

Köszönöm!



2016. ápr. 21. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
60%

Nem hiszem, hogy beszámítják, sok köze nincs a kettőnek egymáshoz.

Még ha lenne a szabályzatok szerint mód arra, hogy fizikus MSc-re menj (nem MA), hogy gondolod hogyan tudnád megérteni ami az órákon történik? Fizikus BSc az egyik legnehezebb BSc...

2016. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
4 évvel ezelőtti kérdés ugyan, de azért leírom, hogy ez nem lehetséges. Társadalomtudományokról nincs átjárás természettudományokra, de szerintem ez tök logikus.
2021. jan. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!