Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 23 évesen belevágni az ELTE...

23 évesen belevágni az ELTE jogász-ba?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Most jutottam el odáig, hogy tudasosítsam magamban azt, hogy jogász szeretnék lenni, 2 éves fsz képzésem alatt is mindig az érdekelt, es most Corvinus közgázon is az adójog volt a kedvencem. Levelezőn kezdtem el a kermarkot corvinuson mellette dolgozom, de megint rá kellett jönnöm, hogy nem ez az igazi... Szerintetek van létjogosultsága belevágni a jogász levelező képzésbe 23 évesen, nettó 200 ezres fizetes mellett? 32 eves koromig kb semmire nem tudok majd félretenni és lakhatok itthon... esetleg lehetek jó közgazdász úgyis, hogy kb 4 különtanárhoz járok, hogy megértsem a matekos tantárgyakat? Szerintem nem... minek erőltessem, pláne h ez sem érdekel... a jog, amit érzek, hogy ndm lenne szenvedés tanulni.



2016. ápr. 23. 10:32
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

lehetsz persze. nézd, a joghoz nem kell sok ész, inkább seg.. ha ez oké, akkor menni fog. ismerek én iszony üresfejű agyalágyultakat is akik gond nélkül elvégzik, aztán meg alapfogalmakkal sincsenek tisztában, szal hidd el, a közgáz után megváltás lesz. azért a kettőt nem lehet egy lapon említeni.

meg persze függ attól is h melyik egyetemre mész. mondjuk egy elte azért követelőzőbb, de vannak iszonyú gagyi szintek is ...

2016. ápr. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, miért teszed fel mindig ugyanazt a kérdést?

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..

http://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanula..


Miért akarod ennyire görcsösen mások véleményével ennyire megerősíttetni a tiedet, ha egyszer már úgyis eldöntötted, hogy neked mi a jó??

Csináld amit helyesnek érzel, különben bánni fogod...

2016. ápr. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Megértem a bizonytalanságot. Majd' 26 vagyok. 21 évesen kezdtem a jogot az SZTE-n, egy évig néhány egészségügyi gonddal küzdöttem, 4 évet végigtanultam otthon, a jelenlegi évemet külföldön, még egy van hátra. Ezelőtt pedig 2 év kimaradt. Teljesítmény-orientáltan tanulok, nagyjából mindent ennek alárendelve.


Ha ott állnék, ahol te, nem kezdeném el. A külföldön való megélhetés megteremtése legalább olyan nehéz, mint 5-6+2-4 évet végigtanulni, amiből az utóbbi esetében a szakvizsgáig ha elhelyezkedsz is, a minimálbérhez közeli fizetésért kell dolgozni néhány szerencsés kivételtől eltekintve. Ez pedig, speciel nem sok mindenre elég. Tehát vagy itt követi valaki a vágyait és rászán egy évtizedet az életéből, vagy máshol / másban próbál szerencsét.


Létjogosultsága mindig van annak, ha az érdeklődési köre alapján választ az ember egy szakot, de... érdemes előre látni.


Amellett pedig, nem olyan egyszerű szak, mint amilyennek azt olykor lefestik.

2016. máj. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1: Akikről te írsz, azok diplomával is alkalmatlanok a gyakorlati (és még inkább az elméleti) jogi pályára. Aki nem érti, amit beszél, azt vizsgáról úgy kell kirúgni, hogy a lába ne érje a földet.
2016. máj. 20. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!