Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Fizika bsc-hez milyen középisk...

Fizika bsc-hez milyen középiskolás matek anyagot érdemes jól megtanulni és tudni?

Figyelt kérdés
Szeretnék jelentkezni fizika bsc-re, a fizikát az elejétől megtanulom, azzal nem lesz gond, viszont matekból nem tudom mik azok a témakörök, amik kelleni fognak, azokra is ráfeküdnék a nyáron, hogy az őszi érettségire menjen minden könnyen. ELTE vagy BME a cél.

2016. ápr. 25. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
MINDEN kell, továbbá megkönnyíted az életed az első félévben, ha a deriválással és integrálással is ismerkedsz.
2016. ápr. 25. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez remekül hangzik. :) Középiskolába jártam, nem is gimibe, szóval nekem elég sok minden kimaradt, na meg 8 éve érettségiztem, szóval elég régen volt. Vegyem elő az összes középiskolás matek könyvem? Félek, hogy az sem lesz elég. Esetleg van valami könyv, amit tudsz ajánlani és elég jól felkészít? Fizikából ajánlottak két könyvet, hátha van matekból is ilyen, ami jól felépített és rendesen tartalmazza a szükséges anyagokat.
2016. ápr. 25. 18:59
 3/8 anonim ***** válasza:
78%

[link]

Én ezt használtam korábban, átvesz minden témakört. Ha nem voltál nagyon-nagyon suta matekból, akkor elég könnyen meg fogod érteni.

2016. ápr. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyv ajánlást :) mindenképp megveszem.
2016. ápr. 26. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hogyhogy úgy döntöttél, hogy 8 évvel az érettségi után elmész fizikusnak? Ilyet még nem hallottam, nem rosszból, de átgondoltad ezt? Amúgy a szakközép is középiskola, sőt a szakiskola is, ez egy általános elnevezés.
2016. ápr. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg pszichológusnak tanulok, de már nem érzem azt, hogy ez a szakma kielégítene, a fizika meg nagyon érdekel az utóbbi hónapokban. Jelenleg nem tudom, hogy ez mennyire komoly, valóban szakmám lesz vagy inkább hobbi, de ahhoz, hogy megtudjam valahol el kell kezdeni. Megpróbálok felkészülni és majd meglátjuk. Sajnos már szinte semmire se emlékszem, de egy nyár alatt bőven meg tudok tanulni minden matekot és fizikát az őszi érettségire.
2016. máj. 3. 16:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Végül fizikus lettél?
2022. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves anonim,

Végül nem, megmaradt hobbinak, továbbra is olvasok és művelődöm, amennyire tudok, de a matekos háttér hiánya elég komoly nehézséget jelentett volna.

A mesterképzésem alatt áthallgattam a fizikusokhoz a BME-n, egy évig jártam velük az óráikra és hát le a kalappal előttük. Nagyon élveztem amúgy, de bár jobban értettem volna az órákat :)

Pszichológus lettem végül és elvégeztem egy Számítógépes és Kognitív Idegtudomány szakot is és jelenleg Szexuálpszichológiai szakpszichológus szakképzésen vagyok végzős, közben voltam TDK-n és OTDK-n is, önkénteskedtem pszichiátrián, úgyhogy kimaxolom a pszichológiát, visszajött a lendületem hozzá szerencsére.

2022. okt. 3. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!