Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek el ügyvédnek...

Hogyan kezdjek el ügyvédnek tanulni? 12/l

Figyelt kérdés
Tudom hogy még korai, de ügyvéd szeretnék lenni, szeretném ismerni jogaimat. Mindenből 5-ös vagyok, nem magolok, hanem órán megértem az anyagot és otthon nem kell tanulnom, csak ismételnem. Nagyon szeretnék ügyvéd lenni. Valaki küldene hozzá anyagot, honlapot, tanácsot vagy bármit ami segíthet?
2016. ápr. 25. 20:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Gyere az Apáczaiba majd, itt van disputakör, szakkör, humánosoknak óra is.

Egy ügyvédnek elengedhetetlen, hogy jól vitázzon.:)

2016. ápr. 25. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha állami finanszírozásúra szeretnél menni, akkor legalább 460 pontot kell gyűjtened. Ezt több gimiben is meg tudod tenni. Itt van a pontszámítás szabályai, hogy tudj tervezni: [link]

Itt meg az érettségi felvételi tárgyak: [link]


Ha nem államisra akarsz menni, akkor 280 pont elég jelenleg. Tehát a jelenlegi minimum pont. Mire te végzel, addig változhatnak a pontok, de költségtérítésesre a későbbiekben is elég lesz a mindenkori minimumpont szerintem, az államisra meg magas pont. Egyébként nem tartozik a drága képzések közé költségtérítéses esetben sem, tehát nem muszáj jól tanulni, mivel matek nem kell hozzá. Elég a töri meg a magyar.

2016. ápr. 26. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó érettségi (4 év középiskola), jogi egyetem (5 év), három év ügyvédjelölti gyakorlat, majd jogi szakvizsgák (kb. egy év) után ügyvéd lehetsz.
2016. máj. 11. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!