Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kéttannyelvű osztályba járok,...

Kéttannyelvű osztályba járok, kényszeríthetnek 2 tantárgyból célnyelven érettségizni?

Figyelt kérdés

Nem szeretnék angolul érettségizni, mert földrajzból és CC-ből kellene, de nekem egyik sem kell a továbbtanuláshoz.

Valahogy kötelezhet az iskola? Vagy egyszerűen nem jelentkezek az érettségire, és ezzel el van intézve.



2016. ápr. 27. 17:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
46%
Érettségiz matekból angol nyelven és a célnyelvi civilizációból. Meg lehet csinálni, nem nagy kunszt.
2016. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%

Bármely két tárgyból érettségizhetsz angolul az angolon kívül, amit angolul tanítottak. Nem mondhatják meg, melyik kettő legyen az.

Ha nem jelentkezel érettségire, és tanulói jogviszonyon kívül akarod pótolni, akkor már fizetni kell minden tárgyért.

2016. ápr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom nem kötelező, viszont akkor nem kapsz kéttanos bizonyítványt, ha nincs meg a 3 tárgy angolul.
2016. ápr. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
De igen.
2016. ápr. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem se lenne olyan nehéz a matek, de azt nem tanultuk angolul.
2016. ápr. 28. 18:37
 6/11 anonim ***** válasza:

Helló, szerintem nem kényszeríthetnek, de amúgy

"Szerintem se lenne olyan nehéz a matek, de azt nem tanultuk angolul." Hát ha nem tanultátok, akkor hogyan érettségiznél már belőle?

Nekünk ez úgy volt, hogy két évig minimum kellett órarendileg is bennelenni a tanult tárgyak között, és akkor lehetett belőle érettségizni. Vagy nemtom, volt aki még akarta a bioszt, ami nálunk egy éves volt, azt hiszem, talán mégis engedték volna neki egyéves tantárgynál is, de szerintem inkább mégse csinálta meg, bár nem tudom. De talán azt mondták neki, hogy konzultáljon a tanárnővel, és akkor talán ő beleegyezett, hogy felkészíti. Meg egyébként is, hát abból érettségizel, amiből akarsz, ne akarják már a te életedet meg dolgaidat befolyásolni, a te életed rólad szól, és nem őróluk. Ha nem akarják úgy elfogadni a jelentkezési papírt, ahogy te szeretnéd, és mondják, hogy töltsél ki újat, akkor vonjál be szülőt is, mert ilyen nincs, hogy ők szabják meg.

2016. ápr. 28. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
52%
*Meg milyen jogon akarják neked előírni? Házirendbe ilyet nem tehetnek bele, innentől tárgytalan.
2016. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Sok itt az okos ember, aki hasraütéssel osztja az észt. Ja, szerinted nem tehetik be a házirendbe, szerinted ezzel kész. Szerintem menjél politikusnak.

Az érettségi tárgyakat nem a házirend írja elő, hanem a köznevelési törvény és a vizsgaszabályzat (100/1997-es kormányrendelet). Ez itt: [link]


"(4) A két tanítási nyelvű érettségi vizsgán


a) a kötelező idegen nyelv vizsgatárgy a célnyelv,


b) a célnyelven tanult vizsgatárgyak közül legalább kettőből - annak valamennyi tételéből - célnyelven kell vizsgázni,"

Ez ugye elég egyértelmű? És még hivatalos is.

2016. ápr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
43%
Ezzel válaszoltam a privátban érkezett kérdésre is.
2016. ápr. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Ha ennek ellenére sem jelentkezem, akkor mi lesz?

2016. máj. 1. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!