Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Államilag támogatott egyetemi...

Államilag támogatott egyetemi képzés esetén mennyi penz kell egy hónapban?

Figyelt kérdés
Higy tudjak embereknkivitelezni higy egyetemre járjanak közbe fizessek a lakást a kaját a buszt az oltozkodest? Nem is érdemes belekezdeni ha csak nincs minimum fel millio félretéve?
2016. ápr. 28. 15:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy a szülei eltartják. Dolgozni is lehet diákmunkában mellette, de az általában rendkívül fárasztó, és mivel nem jut elég időd a tanulásra, meg is nyújtja a képzést. És még annyira sokat sem lehet vele keresni.


Lakást bérelni viszonylag nagy luxus úgy, hogy nincs munkád. Persze, ha atom gazdagok a szüleid, akkor miért ne.


Ha fél millió nem is, de pár százezer bizony mindenképp kell félévente a megélhetésre. Akkor is, ha otthon laksz a szüleiddel.

2016. ápr. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt csak te tudhatod hogy mennyit költesz kajára, piára és ruhára. kollégium vagy több diákkal egy albérlet még viszonylag olcsón megúszható. bkv 3450ft/hó. meg 5-10000 félév végi aláíráspótlásokra :P. ha muterodék nem tudnak pénzügyileg támogatni akkor menj suli mellett diákmelózni. sokan csinálják úgy.
2016. ápr. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hat most is ugy dolgozom higy szombat vasarnap 18 órában mert gondoltam igy majd el tudok menni egyetemre de 90 000 t keresek havi 60 a lakás 20 a kajám . Olyan egyetemet valasztok amihez nem kell innen elköltözni mert a barátommal egyutt lakunk . De nem tudom bevallaljam e az egyetemet mert ha Elmegyek egyetemre akkor addig nem tudunk félretenni sajat lakáshoz kezdotoket. Szuleimnek meg én segitek nem ok nekem.. Ezert nem mentem eddig egyetemre .. Masok meg csodálkoznak meg lehetnek hogy miert nem jarok egyetemre...
2016. ápr. 28. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen látom át a helyzetedet, de megpróbálok válaszolni.


Nagyon sokat könnyít a dolgon, ha kollégiumban lakik az ember, ez például nálunk 9-11000 forint egy hónapban. Rezsi ugyebár nincs, de főzési lehetőség ugyanúgy, ez olcsóbbá teszi a kajálást, sőt ha közel van a koli, akkor még az is megoldható, hogy emellett se kelljen ebédre hideget enni. Ha spórol az ember, és messzire költözött, akkor bármennyire is félig felnőtt csak, nem kell minden héten hazajárni, ezzel is sokat meg lehet takarítani. Az öltözködést is le lehet korlátozni szükség esetben történő vásárlásra, azért ruhát venni nem kell minden hónapban (jó minőségű ruhát is lehet kapni szinte ugyanazon az áron, mint a rosszat, illetve még most is sokat segíthet a varrás végső esetben. Helyi közlekedés általában diákok részére kedvezményes. (Az már nagyon bátor, de meg merem kockáztatni, hogy ha valaki tényleg annyira spórol, és a koli közel van az egyetemhez, akkor akár bérlet nélkül is meg lehet úszni Budapesten, de akkor aztán tényleg nincs élete az embernek, vagy nagyon sokat gyalogol.)

Ha az otthoni anyagi helyzet is rossz, akkor szociális ösztöndíj igényelhető általában már az első félévtől (meg állami szociális ösztöndíj is van), illetve tanulmányi ösztöndíj a másodiktól.

Ennek a mértéke is egyetemfüggő, nálunk 30000 a maximum, ahhoz már azért nem annyira sok kiegészítés kell.


A te esetedben ha jól értem most a barátoddal élsz valahol, és egy másik városba mennél egyetemre, ha mennél, és most dolgozol, nem mentél egyetemre, már végeztél.


Ha így van, akkor szerintem ha szeretnél egyetemre menni, csak ez a dolog ne tántorítson el. Ha most rendesen dolgozol, akkor keresned is kellene valamennyit, az jó megtakarítási alap, ha beütne valami. Amikor elkezded az egyetemet érdemes utánajárnod, hogy mi az, amit kaphatsz. Tényleg sokkal olcsóbban jön ki, ha koliba mész, szóval ezt érdemes megfontolni, főleg, ha amúgy is másik városba kerülnél. Az utazási költséget megoszthatjátok a barátoddal, ha őt ez kevésbé terheli meg, mivel gondolom gyakran szeretnétek találkozni. Ha sikerül úgy beosztanod az órarendedet, akkor még alkalmi munkákat is vállalhatsz, de fontos, hogy ne menjen a tanulás rovására. Szerintem megtérülő dolog lenne egyetemre menned, ha érzed magadban az erőt, hogy végigcsinálnád, meg persze tudod, hogy mit szeretnél végigcsinálni, és elérni vele. De ha tényleg ennyire spórolnod kell, akkor ennek szellemében kell majd végezned, és nem hagyni, hogy elkapjon a féktelen bulizás, meg a hűdenagy szabadság.

2016. ápr. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat, borzasztó a szövegértésem...Így, hogy nem költözöl, tényleg jóval nehezebb, de kalkuláld ki, mennyi kell. Ha jól értem a java részét már most is fizeted. A szüleid mennyire szorulnak a segítségedre, és mennyire lennének megértőek? Csak azért mennél egyetemre, mert mondják? Azt tanulnál, amit később csinálni szeretnél, vagy csak a papírért, amit mindegy miért kapsz?
2016. ápr. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na hat epp most végeztem munkában igy 18 ledolgozott ora utan megpróbálok valaszt adni. Tehat szocialpedagogiat szeretnek tanulni. Nem a papírért, sokkal inkább azért, mert igy 23 évesen ért be a fejem lagya, es most jutottam oda, hogy tudom, mivel akarok foglalkozni, meg most jutottam oda is, hogy tudok dolgozni ezaltal félretenni pénzt. A szuleimnek nagyon nagy segitseg vagyok, mert ha én nem adok haza akkor kifizetik a számlákat es a kajára honap első felére marad aztán meg eszik ami van.

A barátommal igy is felevet kulon varosban laktunk de most higy mar osszekoltoztunk nem akarok tágítani mellőle. Kisse onzosegnek is érzem , hogy egyetemre mennek, mert ha nem mennek es dolgoznék tovabb ugyanigy akkor lenne annyi felretett pénzünk higy par even belul tudnánk venni egy kisebb lakást. Csak akkor meg ott a problema, higy telik az idő es szakma híján utana mit kezdek magammal, ha ez a munkahely ahol most vagyok nem lesz.

2016. ápr. 30. 22:44
 7/7 anonim ***** válasza:
A helyedben én levelezősön csinálnám végig.Így dolgozni is tudsz.
2016. máj. 29. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!