Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » OKJ után felsőoktatási szakkép...

OKJ után felsőoktatási szakképzés? (pénzügy-számvitel)

Figyelt kérdés

Egy-két héten belül fejezem be a pénzügyi-számviteli ügyintézői okj-s képzésemet és azon gondolkoztam, hogy megéri-e elkezdeni egy felsőoktatási szakképzést utána?(ugyanúgy pénzügy-számvitel)

Eddig úgy tudtam, hogy az csak azoknak jó akik később főiskolára akarnak menni de most utána olvastam és sokan azt mondják, hogy komolyabban veszik a munka piacon, mint egy okj-s bizonyítványt...

Valakinek van tapasztalata?



2016. ápr. 28. 19:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt előtte OKJ-s bizonyítványom, csak diplomám egy teljesen más területről. Nem akartam az éveimet pazarolni illetve a könnyebb bekerülés is szempont volt. Nem bántam meg, a kötelező fél éves gyakorlat valamilyen cégnél eleve jobb kiindulási lehetőség, sokan maradnak tovább az adott helyen dolgozni. De ha mégse, akkor is van már munkatapasztalat, nem csak elméleti tudás.

Mivel neked már lesz papírod, akár levelezőn is tanulhatod és mellette már tudsz dolgozni. Ha később mégis több fizut szeretnél vagy a munka megköveteli a diplomát, sokkal kevesebb idő és energia ráfordítással lesz meg, mintha az OKJ-val indulnál neki.

2016. ápr. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ez nagyon jól hangzik :)
2016. máj. 2. 10:44
 3/3 anonim ***** válasza:
Van levelezőn ez a képzés?
2017. febr. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!