Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti milyen hatekony tanulasi...

Ti milyen hatekony tanulasi modszert ajanlanatok? Fontos

Figyelt kérdés

Nagyon megromlottak az eredmenyeim, nem azert mert lusta vagyok, hanem mert semmi sem marad meg a fejemben.

Ugy szoktam tanulni h kb.2-3 mondatot ismetelgetek, utana egyre tobbet es osszeolvasom.

A koncentraciommal is vannak problemak, nem tudok elegge figyelni.

Nektrk milyen modszeretek van, ami hatasos lenne?


Koszonom elore is.



2016. ápr. 30. 23:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ami nekem egyetem alatt bevált:

Rendrakás, hogy szépnek érezzem a környezetemet, komfortosan érezzem magam benne

Minden esetleges zavaró tényezőt elhárítok: fázok, éhes vagyok stb.

Csinálok magamnak egy bödön forró teát (mert mindig fázom :D )

Berakok valami zenét, youtube több órás 'music for learn' típusúakat.

Elolvasom, értelmezem, és hangosan felmondom magamnak és megmagyarázom a tanultakat. Nem szeretem, ha van valaki közben itthon, mert eléggé hülyének nézne :D

2016. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Elolvasom az anyagot aztán vázlatot írok hozzá és azt olvasgatom ameddig nem megy. Sok időt vesz igénybe de megéri.
2016. ápr. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"2-3 mondatot ismetelgetek" - ezt hívják, magolásnak, és amint látod, semmi értelme. Rengeteg tanulási módszer van, neked kell kitapasztalnod, neked melyik válik be. Az sem mindegy, milyen tantárgyól és milyen fokú oktatásról van szó.


A teljesség igénye nélkül:

- Kevéssé hatékonynak mondják, azt a "klasszikus" módszert, hogy egyszerűen csak átolvasod az anyagot, de ez nekem elég szokott lenni, én ennél jobban általában nem "töröm magam". Vannak esetek, amikor aláhúzogatok, kiemelőtollat használok, ha számítógépes a jegyzet, akkor megvastagítok stb, de van, hogy azt sem.

- Hatékonynak szokták mondani, hogy ha több helyről olvasod el ugyanazt az anyagrészt (ez pl. érettséginél vagy egyetemen lehet hasznos, középiskolában kevésbé). Azt mondják, első olvasatnál jobban odafigyel az agy, míg ha többedszerre olvasod ugyanaz, akkor már öntudatlanul is felületesebben futod csak át a szöveget.

- Sokan szeretnek fejből saját vázlatot írni (szerintem ez túlságosan időigényes, de egy-egy komolyabb egyetemi vizsgára én is dolgoztam ki saját magam tételeket, csak nem fejből, hanem többféle jegyzetből összeollózva)

- Sokan használnak tanuló kártyákat. Elsősorban persze idegen nyelvekhez lehet jó módszer, de pl. fogalmakhoz is beválhat, egy egyetemi vizsga beugrójára, ahol általában megadott listából kérdeznek vissza rövid fogalommeghatározásokat, ez is ideális.

- Sokan felmondják és / vagy felolvassák maguknak (esetleg másnak) az anyagot (én még a gondolattól is libabőrös leszek:S)

- Amit feltétlenül be kell magolni, azt érdemes többször (akár nagyon sokszor) leírni. Nekem van egy kis letörölhető táblám, amire pl. kémia képleteket szoktam firkálgatni.

- Olyan feladatot, ami gyakorlati megvalósítást igényel, pl. számítások, informatika, vmi. azonosítása, ott rengeteget kell gyakorolni! Érdemes a típuspéldákat elkülöníteni és úgy begyakorolni / ismételni.

+ A tanulási idő beosztására szintén nagyon oda kell figyelni. Mindig legyen idő ismétlésre (akár többszöri ismétlésre is). Ha hosszabb időtávról beszélünk, akkor mindig legyen pihenőnap (amikor akár az elmaradásokat is lehet pótolni vagy tényleg lehet pihenni!). Alváson nem érdemes spórolni! Ha az ember elfárad, érdemes rövid (!) szünetet tartani, h nagyon feszített a tempó, akkor másik tárgyat / másik típusú anyagrészt elővenni.

2016. máj. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Őszintén?:D Teát vedelek miközben tanulok. Lövésem sincs miért, sosem voltam az a nagy teás... egyetemen kellett készíteni egy beadandó rajzot. Mivel sok zh-m is volt, ezért fel kellett osztanom mit mikor csinálok. A rajzolás került estére. Persze mondanom sem kell, eléggé fáradt voltam. Na most a sok kv nem túl jó... Persze engem nem az érdekelt, hogy egészségtelen, sokkal inkább az, hogy megfsatja az embert. Gondoltam iszom teát hátha segít. Összességében jól jött ki, nekem bevált.

Amúgy a magolást érdemes a középsulival együtt befejezni, már ha még odajársz. Egyetemen csak megszívatod magad vele. Jobb megérteni, esetleg begyakorolni dolgokat mint magolni.

2016. máj. 3. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!