Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szívesen lennék tanár, de...

Szívesen lennék tanár, de kevésnek érzem magam hozzá. Vélemény?

Figyelt kérdés

Nos itt az érettségi időszak és rákellet jönnöm, hogy jövőre én következem, de még nem döntöttem el 100%-osan, hogy mi is szeretnék lenni. Gimnáziumba járok(nem egy ultra keménybe) Nem vagyok rossz tanuló, de olyan kiemelkedően extra szuper logikával rendelkező vagy extrém módon verselemző típus sem. Az a magolós vagyok, tudjátok aki kénytelen tenni a jó jegyekért. Szívesen tanulom a törit és szívesen magyarázok másoknak, szeretem előadni amit tudok. Ezért gondolkoztam a tanári pályán. (Tuuudom tanárnak lenni nem könnyű, de ezt most hagyjuk)

De. Hiába vagyok jó történelemből, és az adott anyagot nagyon tudom. Úgy érzem, hogy hamar felejtek. A régebbi anyagokba ilyen lyukacskák keletkeznek és hiába emlékszem hol volt az adott anyag a füzetbe nem mindig tudom felidézni.

Ott van még az is, hogy a történelem tanárokat valahol zseninek gondolom, hiszem olyan sokat tudnak. Pláne az enyém..Tipikus szivacsagyú (khm hárpia). Szóval nagyon bizonytalan vagyok.

Ha el is mennék tanárnak, akkor sem tudom mi lenne a másik tantárgy amit tanítanék. Hiába vagyok lelkes angol tanuló, egy zsák krumplinak is több a nyelvérzéke. A matekból küzdök a négyesért és az nekem több óra gyakorlással van meg. Az irodalmat csípem, de nem tudom elfogadni ezt a rennnngeteg belemagyarázást. Mindenki gondoljon egy műről amit akar. Arany is megmondta „Gondoltam fenét!" .. ez csak irodalom. De szavalni és felolvasni szeretek. Hát a nyelvtan sem az erősségem, erre azt hiszem rájöttök :D A tesi meg nem az én világom (Nem vagyok kövér!!!) De egy lajhár is előbb futja le a 2000 métert mint én! A természet tantárgyakat meg hagyjuk is.

Szóval elég rossz helyzet. Más ötletem egyszerűen nincs. Tudom valahol szánalmas 'ENNYI IDŐSEN MÁR TUDNI KÉNE MIT KEZDESZ AZ ÉLETEDDEL!!!" hogyne..

Jó tanácsok, tippek?


17/L :)

(mindenkitől aki 100% magyar érettségit írt vagy esetleg magyar tanár, attól bocsánatot kérnék a helyesírási hibákért)



2016. máj. 2. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
Az, hogy szeretsz magyarázni, még kevés indok ahhoz, hogy tanár legyél. A tanárlét ennél jóval többről szól. Használd ki, hogy még van egy éved gondolkodni.
2016. máj. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanító?
2016. máj. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jaaaj, dehogy "szánalmas" az, hogy bizonytalan vagy. Én se tudtam eldönteni 18 évesen se hogy hova akarok menni, úgyhogy elvégeztem egy OKJ-t (ami sztem fölösleges amúgy, így utólag vissza gondolva), közben volt időm tanulni, utána nézni a dolgoknak, és most 21 évesen kezdtem az egyetemet, még most se szín tiszta hogy pontosan mik a konkrét céljaim az életbe, de azt tudom hogy milyen irányba akarok menni, és mivel nagyon ambíciózus vagyok, ezért nyílván magas szintet akarok elérni belőlük. :)

Tanárnak lenni tényleg nagyon nehéz, elsősorban a fizetések miatt, másod sorban legalább matek-vmi természettudomány tanár lennél, ők nagyon keresettek. Illetve a nyelvtanár. Ha beszélsz 1-2-3 nyelven (nyelvtanári végzettséggel természetesen), akkor nem csak hogy iskolákban taníthatsz, magyarázhatsz, hanem adhatsz magán órákat, taníthatsz nyelviskolákban, szabadúszó fordító/tolmácsként utazhatsz is sokat....

Hidd el, történelem-magyar stb.. bölcsész/humán irány nem éri meg (KIVÉVE: NYELVEK). És most ezt nem azért mondom, mert ez a trendi hogy mindenki le büfézi ezeket a szakokat. Én is egyiptológiára szerettem volna menni. Az volt a mindenem. De utána jártam, és most, 21 évesen össze teszem a két kezemet, hogy végül nem döntöttem mellette. Nem kell belőle sok, túl sok munka nincs, max. egy múzeumba lehet megporosodni ha szerencséje van az embernek. Ha meg nem tud vele elhelyezkedni akkor meg konkrétan ki törölheti vele a seggét, mert semmilyen életben hasznosítható tudást nem ad!

Ha téged tényleg ennyire érdekel a történelem, meg az hogy tanár lehess, akkor természetesen kövesd az álmaidat! És CSAKis azt csináld az életedbe, amit szeretnél!! :)

Viszont szerintem az se lenne rossz ötlet, ha ilyen érdeklődéssel pl. újságírást tanulnál ki, és pl. Rubikonhoz hasonló újság szerkesztőségébe bedolgoznád magadat, részt vehetsz tdk-n is történelem kategóriába, ott alakíthatsz is ki kapcsolatokat. De ahhoz tényleg a toppon kell lenned :)

Ha esetleg tudok valamibe segíteni, akkor írhatsz nyugodtan, mivel kb. 3-4 éve én is ugyanabba a helyzetbe voltam mint most Te :)

2016. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az utolsó válaszolónak, nagyon rendes vagy! :)
2016. máj. 3. 21:44
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normális hogy ilyen bizonytalan vagy. Én most elsőéves vagyok az ELTE angol-magyar tanáriján, és kb. fél évvel a jelentkezés előtt döntöttem el,hogy ide szeretnék jönni. De akkor sem voltam még 100%-ig biztos. A magyar érdekelt jobban, úgy voltam, hogy ha nagyon nem tetszik a tanári átjelentkezek alapszakra (ilyet is lehet!). De nagyon tetszik, mert az alapszakosokkal tanulunk együtt, csak nekünk még vannak pszichó és pedagógia modulok is. Sima alapszakos anglisztikás szobatársamtól nekem jóval többet kell tanulni, beadandót írni, de nem bánom, mert szeretem az órákat, élvezek bejárni naponta (jó, néha nem, de úgy nagy általánosságban).


A töriről: szerintem ha tudod az anyagot, akkor vágj bele nyugodtan. A tanárok sem úgy csinálják hogy megtanulják egyszer, hanem óráról órára is készülnek, átnézik az adott anyagot hogy biztosak legyenek benne. Senki feje nem káptalan, persze, hogy felejtesz. Én először magyar-töri tanárira akartam menni, mert mindig imádtam a törit és az érettségim is 94%-os lett; csak az évszámokkal voltam mindig bajban. Nagyon érdemben erről a szakról nem tudok nyilatkozni mert nem oda járok, de az ELTE-n például a nehéz tanári szakok között van.


Az angol: erre ugye én is rálátok, ezt tanulom. Ugyanazt tanuljuk mint az alapszakosok, ennek minden előnyével és hátrányával (angol nyelvészet, irodalom, töri, angolszász politikai kultúra stb.). Ha érdekel az angolszászok kultúrája (és nem csak a nyelv) elsősorban akkor javaslom ezt. Engem mindig is érdekelt, és szeretem is nagyon. Első évben van nyelvgyakorlatunk, ami az év végi alapvizsgára készít fel. Ez a vizsga felsőfokú szintű, mindenkinek le kell tenni, és nem fogadják el ha már van felsfokú nyelvvizsgád. Szóval ide legalább középszintű nyelvtudással érdemes jönni, de a legjobb ha közép és felső közt vagy, vagy már megy a felsőfok. Akik sima középfokúval jöttek azok 2-es 3-asokat szereznek itt sokszor. DE így is meg lehet csinálni az alapvizsgát, mert jók a tanárok, és segítenek. A magyartól (amiben fele-fele arányban van nyelvtan és irodalom) az angol szak sokkal könnyebb szerintem, bár a magyart jobban szeretem.


Szóval összességében én csak azt tudom mondani, hogy én nem bántam meg, hogy ide jelentkeztem. A ponthatár az ELTE-re is elég alacsony, simán be lehet kerülni államira. Ráadásul azt hiszem úgy van, hogy ha az első félévben mégis otthagyod az egyetemet, azt még nem kell kifizetned :) Szóval ha erre húz a szíved szerintem mindenképp próbáld meg ezt a szakot :)

2016. máj. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)!
2016. máj. 5. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!