Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ti milyen szakmát tanultatok,...

Ti milyen szakmát tanultatok, és valaki tud ajánlani valamit?

Figyelt kérdés

Teljesen el vagyok veszve a szakmaválasztásban, nem tudom mi érné meg tanulni nekem.

Amiből jó vagyok: biosz (emelt érettségi), kommunikáció, kreativitás, kézügyesség, idegen nyelvek

Amiből nem...:matek, infó, kémia, fizika, jogszabályok beseggelése

És végül, ti milyen szakmát végeztetek, illetve ebben dolgoztok? Meg vagytok a döntésetekkel elégedve?



2016. máj. 3. 11:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Kíváncsi vagyok, hogy hány jogszabályt seggeltél be életedben. Megjegyzem, a jogi egyetemen sem azt kell tanulni.

Azt se értem, hogy mi a fenének teszel (majd) emelt érettségit bioszból, ha fingod sincs, hogy mit akarsz csiálni, ergo lehet, hogy teljesen feleslegesen csináltod. Az is érdekes számomra, hogy bioszból jó vagy, de se a matek, se a kémia nem megy, ez igen ritka.


Kíváncsi lennék arra is továbbá, hogy mit jelent, hogy "jó vagy kreativitásból".


Ha mondjuk leírnád, hogy mi ÉRDEKEL, akkor esetleg érdemben segíteni is lehetne rajtad, mert én nagyon jó nyelvérzékkel rendelkezem, de hogy az egyetemen egy nyelvszakon egy csomó középkori irodalmat kelljen olvasnom - nos, ezt nem vállalnám.

2016. máj. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nem seggeltem be még gyakorlatilag egyet sem, de attól azért lehet elkepzelésem róla, hogy nem is szeretnék nemigaz? Emelt bioszt azért teszek, mert jelenleg biológia szakon tanulok, ergo amúgy is követelmény, ha úgy tetszik beleverik a fejembe az emelt érettségi követelményt, és akkor miért ne? Lehet hogy érdekes eset vagyok, de talán magáért beszél, hogy az eddigi évvégi biosz vizsgáimon mind szobelin mind irásbelin ötös voltam. Matekból mindigis 3as szinten mozogtam, kémiából inkább 4es, de idén felvettem fatknak és rájöttem hogy nem megy és nem is érdekel. Ez van.

Egyébként nem értem, hogy miért kell rögtön belekötni az emberbe ha ilyesmit kérdez itt, annyira jellemző. Máris belekötöttél minden mondatomba minden lehetséges módon. Szakmáról kérdeztem egyébként, és gondoltam nem CSAK iskolai tantárgyakkal írom le a készségeimet. Kreativitás és kézügyesség, lsd. elég jól rajzolok, szeretek barkácsolni, tervezni, berendezni ergo kreatív munkát végezni.

2016. máj. 3. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!