Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen középiskolát tudnátok...

Milyen középiskolát tudnátok ajánlani, ha fotózással szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés
7.osztályos vagyok, lány...Már a tanárok is és a szülők is rágják a fülünket, hogy mit akarunk a jövőre tekintve. De a legjobb barátnőim és én sem tudom igazán, hogy mi is lenne jó, mit szeretnénk. Én nagyon szeretem a zenét (rap), táncolok (amitől most tartok egy kicsit)...az előbb körülnéztem szakmák között. Mivel nem vagyok valami jó tanuló (àtlagom 3-3,5között alakulgat) pl matekból,kémiából,fizikából pocsék vagyok. Ezért a szakközépiskolába nem vagyok biztos. De olyat szeretnék amivel a 8általános után kijárom a középsulit és (most így gondolom) utána tovább menni nem szeretnék. Szóval kinéztem magamnak ilyen fotózással kapcsolatos szakmát, (pontosan a Kaposvári Zich Mihály Iparművészeti Szakközépiskola és Kollégium) még érdekel is a téma, munkában olyanra gondoltam, hogy pl szívesen fotóznék ujságokba cikkek mellé, vagy modelleket fotózni ilyesmi. Arra lennék kíváncsi, hogy ez az iskola amit leirtam pontosan milyen szakra lehet jelentkezni és lenne esélyem a bekerülésre, vagy szívesen fogadok más iskolákat vagy fotózással kapcsolatos szakmákat. Az egyetem az nálam kilőve, ahhoz én hülye vagyok. A (értelmes) válaszokat nagyon nagyon szépen köszönöm. Nagyon nem vagyok képbe, hogy ha ez és ez szeretnék lenni ahhoz hova milyen irányba kell lépni. Még egyszer is nagyon köszönöm!(És bocsi a rengeteg szöveg miatt.)

2016. ápr. 27. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:

rossz hírem van, mert a matek, kémia, fizika mind kell a fotózáshoz. nem annyira magas szinten, de ezek az alapjai a fotózásnak. ráadásul ahhoz, hogy meg is tudj belőle élni, kell még egy csomó minden máshoz is értened a fotózáson kívül is. olyasmikhez, amiket az iskolában nem fognak megtanítani. ahhoz, hogy tényleg jó lehess, egy csomót kell a suli mellett és utána is foglalkoznod a tanulással, képezni magadat.


a fotózás egyáltalán nem olyan szakma, hogy elvégzel egy iskolát, attól fotós lesz belőled, van egy szakmád és egy életre megélsz abból a szakmából, így sínen van az életed. ma szinte mindenki fotózik, akinek legalább egy telefonja van. rengetegen akarnak fotózásból megélni és nagyon keveseknek sikerül összehozni. nem lehetetlen, hogy sikerüljön, de önmagában egy suli kevés hozzá és egyáltalán nem könnyű sikeresnek lenni vele. rengeteg iskolában képeznek fotósokat és akik elvégzik, azoknak a nagy része soha nem fog fotózásból élni. ha nem vagy elég kitartó és szorgalmas, akkor te is közéjük fogsz tartozni.

2016. ápr. 29. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2016. ápr. 29. 18:49
 3/3 A kérdező kommentje:
És esetleg valami olyan szakmát tudnàtok ajánlani amiből majd meg is lehetne élni? És még az iskolába is felvennének....
2016. ápr. 29. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!