Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » BME-GTK nemzetközi gazdálkodás...

TucoRamirez kérdése:

BME-GTK nemzetközi gazdálkodás, vagy Corvinus-GTK Pénzügy-Számvitel?

Figyelt kérdés

túl vagyok az írásbeli érettségin (holnap van még egy közép angol), a közép matekom elég jó lett 90-95%, az emelt törim nem lett az igazi, de nem tudom megmondani milyen lesz kb 65-75%.


ez mindegy is, a lényeg, hogy kb 420 pontom lesz.

egy éve olvasgatok a neten, kérdezgetem az ismerősöket, mi legyen, BCE, vagy BME..


tényleg nem tudok dönteni. a Corvinus diploma jobban cseng, nagyobb presztizsűnek hangzik, de elvileg már a BME diplomák is erősek a munkaerőpiacon (akkor 4év múlva amikor végzek valószínűleg mégjobban behozza?)


megy a matek, emelt szinten tanultam a gimnáziumban, de nem vagyok belőle extra. nem szeretnék könyvelni a hátralevő életemben, inkább valamilyen multi-cégnél képzelem el magamat, ahol szépen tudok karriert építeni.


szerintetek hogy döntsek? (tegyük fel hogy megvan a pont a Corvinus-pénzügyre is.)


inkább menjek a nemzetközire a feltörekvő BME-re (közlekedés is jobb lenne,+ a gimnáziumi osztályból 5haverral együtt mennénk), vagy menjek inkább számolni a Corvinusra, ahol nem ismerek senkit, de mégiscsak a hírnév...


Köszönöm előre is.


2016. máj. 4. 14:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Corvinus. A nemzetközi gazdálkodás nagyon erős
2016. máj. 4. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
corvinuson csak a pénzügy-számvitelre lehet meg a pontom, lehet hülyén foglmaztam meg.
2016. máj. 5. 13:05
 3/3 anonim válasza:

Szerintem amit leírtál teljes mértékben igaz. A BME is egyre jobban cseng, de a BCE azért BCE :D

A pénzügy-számvitel sokkal matekosabb, míg a nemzetközi gazdálkodásnál is vannak számolós tárgyak, de sokkal több a bullshitelős, szabadabb tárgy, így az véleményem szerint könnyebb is valamivel...


(BCE-nemzetközis hallgató vagyok)

2016. máj. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!