Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségin hány plusz pontot...

Érettségin hány plusz pontot lehet kapni?

Figyelt kérdés

Két emelt szintű érettségit csinálok (50p+50p) és van egy középfokú nylevvizsgám. Emellett, ha sportoló vagyok kapok 50pontot, ha jól tudom. Ezekre mind kapok, vagy van egy limit?


Illetve egy olyan kérdésem lenne még, hogy orvosi, vagy pszichológiai egyetemet mennyire nehéz elvégezni?


2016. máj. 5. 21:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Érettségin összesen 500 pontot lehet elérni, ebből 400-at a tanulmányi eredménnyel, 100-at egyéb jogcímen, szóval ebből a sok mindenből megkapod a max. 100-at, a többi meg azon múlik, hogy milyen jegyeket és százalékokat sikerült összeszedni (bár érdekes, hogy aki pl. olimpiát nyer, rögtön 500 pluszpontot kap, azt nem értem, hogy azt hogyan... de ilyen is van).
2016. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Érettségin nem kapsz plusz pontot. A felvételin kaphatsz, legfeljebb 100-at. Vagyis a két emelt szintűért kapsz, aztán a többit már nem is nézik.


"bár érdekes, hogy aki pl. olimpiát nyer, rögtön 500 pluszpontot kap, azt nem értem, hogy azt hogyan... de ilyen is van"


- Ilyet hol olvastál?

2016. máj. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Maximum 100 plusz pontot kaphatsz.

Valóban jár az 500 pont, abban az esetben, ha a felvételiző egyébként is elérte a minimálponthatárt, illetve teljesítette a felvételi követelményeket.


[link]

2016. máj. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!