Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha nem úgy...

Mit csináljak, ha nem úgy sikerült az emelt érettségim, ahogy szerettem volna? Van értelme egyáltalán elmennem a szóbelire?

Figyelt kérdés
Fél éven át mindennap tanultam rá, és mégsem sikerült. Pontosan 1 hónap van még a szóbeliig, és nem tudom mit csináljak. Van értelme egyáltalán tanulnom rá? Most nem elég, hogy fél évem rá ment, még egy hónapig szenvedjek, mikor úgysem fognak felvenni az egyetemre? Rájöttem, hogy tök hülye vagyok, és ez az 1 hónap már igazán nem számítana. Már van egy szakmám, lehet nem is kéne tovább tanulnom, hanem dolgozni helyette? De sajnos az is szellemi munka és, mint kiderült, hülye vagyok. Tehát szenvedjek még egy hónapot, és reménykedjek feleslegesen, vagy inkább adjam fel és keressek munkát?
2016. máj. 5. 22:31
 1/8 anonim ***** válasza:
Mindenképp próbáld meg.
2016. máj. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így, amikor 100%-ig biztos voltam benne, hogy maxos szóbelivel sem jutok be, nem mentem el, jól is tettem. Amikor nem voltam benne biztos, elmentem, lett is eredmény. Szóval hacsak nem vagy holtbiztos benne, akkor tényleg próbáld meg.
2016. máj. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a rinyálást! Már megbocsáss az életben nem minden alakul úgy ahogy szeretnénk és néha kiderül hogy a sok munkához képest 2x annyit kell dolgozni, de ha akarunk valamit akkor teszünk érte és nem siránkozàsra pocsékoljuk az energiát. Rázd meg magad és küzdj tovább!!
2016. máj. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nem is tudhatod a hivatalos eredményt! - az, hogy hogy érzed, relatív.

Én anno központi matekot írtam, ugyanazt a dolgozatot javította felvételiként a központ is, és érettségiként a matektanárom is, mégis volt 15 pont különbség a két eredményem között:)) Matekból:)), ami ugye elvileg objektív tárgy:))

Szóval ne csüggedj! És ne add fel!


Kivéve, ha ezzel a végtelenül negatív hozzáállással készülsz az egyetemre is, mert akkor tényleg felesleges gyötörnöd magad, mert úgyis megfutamodsz az első vizsgaidőszakban!


És ne játszd a mártírt egy hónapi (vagy akár fél évi) tanulás miatt. Mit gondolsz, az egyetemen mennyit kell majd tanulni?

2016. máj. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ugyen már! :)

Nem vagy hülye. Van, hogy olyan idióta feladatokat raknak bele aminek semmi köze a tudáshoz, meg az anyaghoz se nagyon.

Lazulj kicsit, menj el valahová sétálni, fagyizni, futni, bulizni, kinek mi esik jól.

Utána dötsd el, hogy mi legyen. De ha már az írásbeli meg van, egy próbát megér. Ha nem jó, még írhatsz javítót ősszel.

Amúgy milyen tárgyról van szó?

2016. máj. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hova akarsz menni továbbtanulni? Mert vannak olyan helyek ahol nem változik szinte semmit a ponthatár a kevés jelentkező miatt, illetve ha most nem mész el, lehet később megbánod, hogy "mi lett volna ha". Úgyhogy menny el! Ezt az 1 hónapot kibírod még, aztán meg jó lesz visszatekinteni rá hogy de jó hogy elmentél és nem hagytad ott.
2016. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Emelt tortenelem volt :( mindenki azt mondja milyen konnyu volt, en pedig nem ereztem annak sajnos :(

Jogasz szeretnek lenni, mivel mar van jogi elokepzettsegem. Tudom, hogy mennyit es mit kell tanulni. De ugy vagyok vele, hogy ha ezt se nem tudom megcsinalni azt, megis hogy tudnam.

2016. máj. 7. 09:00
 8/8 anonim ***** válasza:

Hogy lehetsz ilyen kishitű?

Még nem is tudod az eredményt, de máris temeted magad!

Megfutamodsz, ennyi?


Igen, tanulj rá, hiszen nincs vesztenivalód. Amúgy ha bejutsz, semmit nem számít, hogy épp csak becsúszol-e. Én anno majdnem elhasaltam az alkalmasságin (12 pontot kellett elérni a 30-ból, és nekem 13 pontom lett), aztán többszörös diplomadíjjal végeztem:))

Szóval fel a fejjel és küzdj! :)

2016. máj. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!