Lehetek rendőr?

Figyelt kérdés
Sziasztok 20 eves vagyok, muvesz kozepsulit vegeztem , de a szakmat (animacio es rajzfilmkeszito) nem tettem le ugyanis magyarorszagon lehetetlen elhelyezkedni ezzel a szalmaval. Szoval a kerdesem hogy felnotteknek indul-e rendorkepzes ami nem eveket vesz igenybe illetve, ezzel a kepzessel mekkora rangig lehet eljutni? A kozszolgalati egyetem kizarva ugyanis anyagi gondok miatt nem tudok felsooktatasban reszt venni viszont egy erettsegivel szinte lehetetlen elhelyezkedni.
2016. máj. 6. 23:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Apukám idejében még lehetett. Ő főiskola után ment el rendőrképzésre, neki egy évig tartott. Nem biztos, hogy ez most is így van, de ha igen, akkor már két év. A rangja alezredes.
2016. máj. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Ésik Árpád ***** válasza:

Készenléti Rendőrségénél őr-járőr rész szakképesítést végezhetsz 6 hónap alatt, a toborzásokat közzé szokták tenni a police.hu-n vagy érdeklődhetsz személyesen is náluk, senki sem fog elzavarni. Középfokú képesítéssel (érettségi) a legmagassabb elérhető rendfokozat a ftzls. (főtörzs zászlós), de jellemzően nem a rang számít, hanem a beosztás, és a fizetést is ez határozza meg.


Sok sikert!

2016. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igy utolag is loszonom a valaszokat :)
2016. júl. 14. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!