Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Diákhitelt lehet nélkülem...

Diákhitelt lehet nélkülem igényelni?

Figyelt kérdés
Most szeptemberbe megyek fősulira a sulim fél évre 160.000 ft. Anyáéknál felvetődött a diákhitel, de rögtön le is beszéltem őket, mivel úgy hallottam, hogy az ideköt M.o.-ra pár évre, ém pedig szeretnék a suli után kimenni külföldre. Az lenne a kérdésem, hogy ezt szüleim nélkülem ugye nem tudják megigényelni? Nem szeretnék éveket várni, hogy leteljen.
2016. máj. 9. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet más nevében hitelt felvenni.


Nincs olyan szabály, ami szerint nem mehetsz ki. Egy kicsit ásd mélyebbre magadat a témában, mert ez nagyon durva félreértés. Eleve nincs olyan, hogy egy állampolgárnak megtiltják az ország elhagyását (kivéve, ha pl. bűncselekményt követett el, de az más tészta). Aki állami ösztöndíjas képzésre jár, annak vannak bizonyos kötelezettségei végzés után, de az sem jelent országelhagyási tilalmat. A DH-t meg csak simán vissza kell fizetni.


Mondjuk nekem zavaros a történet. Ha a szüleidtől független vagy, akkor gondolom nem ők döntenek a dolgaidban, ezt felesleges velük megbeszélned. Ha meg ők fizetnék a főiskolát, akkor viszont mégis csak van közük hozzá, és simán mondhatják, hogy bocs, nem tudjuk fizetni, vedd fel a DH-t, vagy nem fogsz oda járni.


Egyébként a DH felvétele felelős döntés. Ha olyan szak, amivel jó eséllyel el tudsz helyezkedni, akkor vedd fel nyugodtan. Ha nem, akkor csak gyűlni fog az adósságod, 6 félév után ott leszel 1 millió forintos tartozással, aztán a DH központ meg szép lassan szeretné látni a törlesztést, és marha kellemetlen lesz, ha munkád sincs.

2016. máj. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a felvilágosítást :)
2016. máj. 9. 18:02
 3/8 anonim ***** válasza:
nem lehet nélküled. De miből szeretnéd finanszírozni?
2016. máj. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mármint a fősulit? Azt szüleim fizetik majd, de szeretném könnyíteni a dolgukat, hogy az ösztöndíjra hajtok, meg hogy olcsóbban tanulhassak.
2016. máj. 10. 08:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát, ha diákhitelt akarnak felvetetni veled, én nem venném készpénznek, hogy tudják majd fizetni a főiskolát. Egy szülő se viccből javasolja a diákhitelt.
2016. máj. 10. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem ez erős. A szüleid szeretnék, ha hitelt vennél fel - nyilván azért, mert ők nem, vagy csak nehezen tudják kitermelni ezt az összeget. Te meg erre úgy érzed, te vagy a nyeregben, hogy megmondhasd, hogy felveszed-e vagy sem. Hát az a baj, hogy ha ők azt mondják, hogy nem fizetik, akkor te nem tudsz semmit tenni. Vagy felveszed a DH-t, vagy bekerülsz államira.
2016. máj. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam "nyeregben" és nekem is az a tervem, hogy államira szeretnék bekerülni, hogy segítsem őket, nekik könnyebb legyen. Hitelt nem szeretnék felvenni, ők is mondták, hogy nem kell, csak kíváncsi voltam, hogyha mondjuk nem tudják valamiért finanszírozni a sulit, én meg nem tudok államira bekerülni, akkor ők fel tudják-e helyettem venni a diákhitelt.
2016. máj. 10. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem tudják. De abban az esetben, ha nem akarsz hitelt felvenni, ők meg nem tudják finanszírozni akár az államit, akár a költségtérítésest. te nem tudod elkezdeni a fősulit. Valami ok biztos volt, amiért szóba került a diákhitel nálatok.
2016. máj. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!