Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ebben az esetben újra kell...

Ebben az esetben újra kell kezdenem mind a négy évet?

Figyelt kérdés
2012-ben voltam végzős egy művészeti középiskolában. Sajnos megbetegedtem így nem tudtam tovább folytatni a tanulmányaimat, nem tudtam megszerezni az érettségit. Még a félév előtt abba kellett hagynom így tisztán csak 3 évem van meg. Továbbá azóta költöztem, így már nem a fővárosban szándékozom befejezni hanem vidéken egy másik intézményben. Úgy érzem idén ősszel már neki tudnék fogni a tanulásnak de teljesen tudatlan vagyok ezen a téren, hogy mi ennek a menete, hogyan tudnám folytatni. Köszönöm a válaszokat.
2016. máj. 11. 15:34
 1/6 anonim ***** válasza:
78%
Megvan a bizonyítványod, amivel tudod bizonyítnai, hogy tényleg lezártál három középiskolai évet? Ha megvan, akkor miért kéne újrajárnod? Akkor átiratkozol a másik suliba a soron következő évre
2016. máj. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
De persze azt az új suliban kéne megbeszélni az igazgatóval, de szerintem csak az utolsó évet kéne megcsinálnod (ha nem buktál semmiből)
2016. máj. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Van róla bizonyítványom persze és nem buktam semmiből. :) Csak nem tudom mennyit változott azóta az oktatás, érvényesek-e így még az éveim.
2016. máj. 11. 15:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogyne lenne érvényes a meglévő bizonyítványod! Istenem, ez megdöbbentő ez a kérdés! Iskolai teljesítés igazolása soha nem vész el!!!!
2016. máj. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az igazgatóhoz menj, kérj időpontot, vidd a bizonyítványaidat, munkáidból referenciát és beszéld meg. El fogják fogadni, hacsak nem kvantumkémiát, részecske fizikát tanultál.. a művészetnél még kitűnő ma is, ahogy Leonardo tanult, az nem változott úgy, mint a kémia, fizika.
2016. máj. 11. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Azért aggódom picit mert nem művészeti iskolába szeretném folytatni. Pontosabban itt helyben nincs olyan intézmény. Csak sima gimnázium vagy közgazdasági. Előbbinél az a gond, hogy én kevesebb óraszámban tanultam mondjuk kémiát mert helyette nekem művészeti tantárgyak voltak. Utóbbinál meg egyáltalán nem tanultam olyan szakmai tárgyakat amit ők. De valószínűleg az a legegyszerűbb ha bemegyek és megkérdezem. Ha már ilyen szerencsétlen helyzet adódott valahogy biztosan meg lehet oldani.
2016. máj. 11. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!