Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki aki jártas a pontszámít...

Valaki aki jártas a pontszámításban segítene?

Figyelt kérdés
Debrecen gyógytornász szakra,ha csináltam egy emelt angolt és egy emelt biológiát,és angolból meglett a 60%,akkor a pontszámításban az beleszámít nyelvvizsgaként?Avagy kapok érte 28 pontot vagy sem?
2016. máj. 12. 12:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem kapsz egyszerre pontot ugyanazon nyelvből emelt érettségiért és középfokú nyelvvizsgáért, csak az egyikért kapsz. Ebben az esetben az emeltért, mert az több pont, mint a nyelvvizsga. Ha belegondolsz, ez nagyon logikus, hiszen ha egy olyan szakról van szó, ahol nincs megszabva, hogy melyik tárgyból kell emeltet tenni, lehet mondjuk töriből, matekból meg angolból is, akkor előnyben lennének az angol emeltesek, hiszen ők 50+28 pontot kapnának, míg a másik két emeltért csak 50-50 jár. Ez nem igazságos.

2016. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A kérdésedre konkrétan pedig: ha a két beszámított érettségi tárgyad a biosz és az angol, akkor eleve nem kapnál semmilyen nyelvből való vizsgáért pluszpontot, hiszen a két emelt már 50+50 = 100 pont, és 100-nál több pluszpontod nem lehet :)
2016. máj. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Félreértettél,de én sem írtam le teljesen logikusan :D

Gyógytornászra nem számít az angol,csak a biosz emeltem,így lenne 50 plusz pontom.Viszont engem az érdekelne,ha nem felvételi tantárgy az angol,ha meglett a 60%-om,akkor kapom a pluszpontot:)?

2016. máj. 12. 12:54
 4/11 anonim ***** válasza:

Ó, világos! :) Bocsi, akkor tényleg félreértettük egymást! Na szóval!


Ha az angol nem az egyik beszámított tárgyad, akkor az emeltért nem kapod meg az 50 pontot, viszont a nyelvvizsgáért a 28-at igen! :)

2016. máj. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Viszont érdekes,hogy felvi.hu-n pontszámító kalkulátor csak 50 plusz pontot ír:( Ilyenkor ki kell váltani a nyelvvizsgát,vagy hogyan??
2016. máj. 12. 13:24
 6/11 anonim ***** válasza:
Írd be külön nyelvvizsgaként az angolt, akkor biztos hozzáadja :)
2016. máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Úgy már igen!!:) De ahhoz,hogy nyelvvizsgát kapjak ki kell váltani valahogyan? vagy kapok róla papírt?
2016. máj. 12. 17:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem kell semmit kiváltani, az érettségid egyben a nyelvvizsga-bizonyítványod is.
2016. máj. 12. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az érettségi bizonyítványodba lesz beleírva :)
2016. máj. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Érem,csak hallottam olyat hogy pár ezer forintért úgymond "ki lehet váltani"..:)
2016. máj. 13. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!