Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Főiskolai/egyetemi felvételi...

Főiskolai/egyetemi felvételi PONTSZÁMÍTÁSban segítene valaki?

Figyelt kérdés

99-ben érettségiztem, 2006-ban szereztem diplomát. Akkor eégszen más (egészen egyszerű) volt a pontszámítás. Segítenétek? Matematikából (5), magyarból (5), történelemből (5), fizikából (3) érettségiztem, van egy alapfokú "A" és "B" német nyelvvizsgám és egy kiváló minősítésű főiskolai diplomám. Most (kisbabám mellett) újra tanulnék. A kérdéseim:

- a leírtak hány pontot érnek? Hogy kell ezt/hol lehet ezt kiszámolni?

- a főiskolát államilag finanszírozott formában végeztem (8 félév). Azt hallottam, hogy fennmaradt még egy évem, amikor bármikor igénybevehető. Így van ez?

- GYED mellett van tandíjkedvezmény költségtérítéses képzésen?

KÖSZÖNÖM!


2016. jan. 18. 20:14
 1/5 A.C.A.B ***** válasza:
44%

Felvi.hu-n lehet pontokat számolni, de ott azt hiszem százalékokat is meg kell adni az érettségi eredmények mellé. Az a baj, hogy ez az oldal elsősorban középiskolásoknak szól, de egy próbát talán megér.

Ja és még annyit tudok, hogy jelenleg érettségi mellé minimum b2-es középszintű komplex nyelvvizsga kell. A gyedhez, sajnos nem értek, de többletpontot jelent valahogy, ha jól tudom, de ez nem biztos.

2016. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A fő kérdés, hogy hova mennél? Mert az alapján lehetne igazán jól segíteni.


Mindenesetre amit általánosságban el lehet mondani:

- A régi érettségit is elfogadják pontszámításra, középszintű érettségiként. Az 5-ös érettségit 100%-osnak veszik, a 3-ast 59%-osnak.

- A és B nyelvvizsga együtt C, azaz komplex típusú nyelvvizsgának minősül, amire jár pluszpont.

- Diploma: az intézmények saját hatáskörükben dönthetnek arról, hogy a pontszámítást teljes mértékben a diploma alapján végezzék el. Tehát akár csak az alapján is felvételt nyerhetsz.

- 2006. vagy azelőtt szerzett diploma esetén 7 államilag támogatott félévet vélelmeznek. Összesen mindenkinek 12 van, vagyis neked még 5 van ilyen esetben.

- Tandíjkedvezmény intézményfüggő, valahol adnak, valahol nem.


A pontszámításról nagy vonalakban:


A pontszám 3 részből áll össze.


1. tanulmányi pontok:

a) Matek, magyar, töri, idegen nyelv és egy szabadon választott érettségi százalékos eredményének átlaga - max. 100 pont.

(Ha az érettségi bizonyítványban 5-nél kevesebb tárgy szerepel, akkor abból számolnak átlagot. Ez neked ugye különösen fontos.)

b) Matek, magyar, töri, idegen nyelv és term. tud. tárgy utolsó 2 év végi eredménye - max. 100 pont.

(Ha nem tanultál 2 évig 1 term. tud. tárgyat, akkor 2 term. tud. tárgy év végi eredményével számolnak. Ha az sem volt, akkor kérvényezni kell, hogy mást vegyenek figyelembe, de remélhetőleg ez nem áll fent.)


2. érettségi pontok:

Minden szakra meg van határozva 2 felvételi tárgy. Ezek lehetnek választhatók is. Ennek a 2 tárgy érettségijének a százalékos eredményének az összege ez a pont - max. 200 pont.


3. többletpontok:

Elég sok jogcímen adható, pl. ha a felvételi tárgy emelt szinten van, az 50 pont, komplex középfokú nyelvvizsga 28 pont - max. 100 pont.


Duplázás: az 1-est nem veszik figyelembe, hanem a 2-est 2-szeres szorzóval.


Diploma alapján felvétel: 1-est, 2-est nem veszik figyelembe. Egy 5-ös diploma így biztosan 400 pont (a többi jegy intézményfüggő). De ez csak akkor, ha ott elfogadják, ahova mennél!


Minden esetben a számodra legjobb kombinációval számolnak, szóval nem neked kell eldöntened, milyen pontszámítási módot szeretnél, csak be kell adnod a szükséges dokumentumokat.

2016. jan. 18. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, még annyi, hogy utólag vettem észre, hogy csak alapfokú nyelvvizsgád van, arra nem jár pluszpont, minimum közép kell.
2016. jan. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Még 4 féléved van mert államilag támogatottból mindenkinek 12 jár. Így mesterképzésre lenne logikus jelentkezned ami pont belefér ebbe(azt nem írtad mire akarsz) mert az ötös diplomára több pontot kapsz mint az éretdégidre. A mesterképzések esetén max 100 pontot lehet elérni, 90et a felvételin és 10 többletpont van mellette. Sajnos ezek a nyelvvizsgák nem érnek többletpontot. Vannak olyan szakok ahova kell külön írásbeli vagy szóbeli is míg más helyeken csak a diplomád jegye számít, egy ilyennél nagy előnyben lennél.
2016. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszokat!
2016. jan. 21. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!