Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek orvosnak tanuljak...

Szerintetek orvosnak tanuljak tovább vagy mérnökinformatikusnak?

Figyelt kérdés
Bővebben, 11. osztályos tanuló vagyok, a minap előrehozott érettségit tettem informatikából, elhatároztam már kb. fél éve, hogy nekem informatikusnak kel lennem, ez októl elkezdtem a felkészülésem az emelt informatika érettségire, de hogy ne bízzak semmit a véletlenre, jelentkeztem egy középfokúra is, hogy már kicsit rutinosabban menjek az emeltre jövőre. Nos történt, hogy a számítógépem az utolsó feladatnál azt mondta, hogy most megszívat és tönkrement. Lehet, hogy nagyon babonás vagyok, de lehet hogy az én pályám mégsem az informatika és körülbelül 1 hete gondolkozom az orvosi pályán, de tudom, hogy oda emelt kell kémiából és bioszból. Szóval elég sokat kellene rá tanulnom és kételkedem abban, hogy behozható ez a lemaradás.

2016. máj. 12. 19:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben maradnék a mérnökinformatikusnál.
2016. máj. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon babonás vagy.
2016. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
én is inkàbb azt vàlasztanàm
2016. máj. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Menjél mérnöknek, az jó szakma lesz mindig bárhol a világon.
2016. máj. 12. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Én inkább orvos lennék. Akármi történik a világon, orvosokra mindig nagy szükség lesz. És hát nem bővelkedünk bennük.
2016. máj. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak nwm jön el az apokalipszis mérnökinformatikusokra is szükség lesz. Egyébként is már ezt tervezed egy ideje. A mérnöki alapképzés kb három év, és lazábban kiráznád mint az orvosit.

Meg az is lehet h kevesebb szenvedéssel jobb körülmények között, kevesebb munka órával annyit vagy még többet keresnel mint egy általános orvos..legalábbis Magyarországon

2016. máj. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Marad a mérnökinél. Orvos mindig kell, és nincs sok. De ideje, élete és az első tizen x évben pénze se. Mérnökként legalább meg tudsz élni. A gepet meg csináld meg és kész!
2016. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%

A kettő ég és föld.

Valamelyik felé csak húz a szíved!

Egy orvosi 6 év plusz a rezidens képzés 3-7 év szaktól függően, utána munkába állhatsz önálló orvosként.

Egy mérnök informatikus 3,5 év általában, aztán még ugye mehetsz mesterire.


Illetve (tudom, hogy nem rám tartozik, de fontos szempont), az sem kizáró ok, hogy anyagikban mit engedhetsz meg magadnak.


Orvosihoz egész ember kell, informatika mellett tudsz munkát vállalni, ha úgy hozza a sors.



De végső soron neked kell döntened.

2016. máj. 12. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is maradj az info szakmanal.

Tavaly en is gondolkodtam, hogy orvosnak tanulok, mert azert az informatika megse annyira noi szakma. De sokkal tobbet keresnek, kevesebb meloval jar az egyetemen is és halott embereket se kell boncolgatni.

Bar attol fugg mennyire megy neked a matek emelt szinten es persze a fizika. Mert a mernokinfo az matek fizika es inforol szol leginkabb. Ezek nelkul meg felesleges is elkezdeni annak tanulni.

Az orvosokbak meg termeszetesen a kemia es a biosz kell leginkabb.

De ezt csak Te latod hogy melyik hogy megy

2016. máj. 12. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem működött a gép az érettségin?

És mi lett? Használhattál másikat?

2016. máj. 13. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!