Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajztanárnak tanulni...

Földrajztanárnak tanulni látássérültként?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, viszonylag jártas vagyok benne, van hivatástudatom, és nem érdekel a pénz. A kérdés elsősorban arra irányul, hogy a követelmények mennyire teljesíthetők egy 4-5 %-ot látó látássérült számára, ill. ha valamilyen nehezen átadható témakör miatt enyhíteni kell a velem szembeni követelményeken, az mennyiben fog kihatni a későbbi alkalmasságomra. Vagyis át tudom-e majd adni azt a tudást, ami egy átlag földrajztanártól elvárható.

A 4-5 % a gyakorlatban azt jelenti, hogy változó, hogy felismerek-e egy fotót, táblát/vetítőt nem látom, ábrákat, grafikonokat csak segítséggel tudok értelmezni, netezéshez, tanuláshoz beszélőprogramot használok.

Kérem, hogy csak olyan válaszoljon, aki behatóan ismeri az egyetemi tananyagot.

Egyébként másoddiploma lenne.

Köszi mindenkinek.



2016. máj. 13. 21:29
 1/1 anonim ***** válasza:
Próbálj írni a fősulinak vagy hívd fel őket(vagy egyetemnek),ahova jelentkeznél! Apropó, én személy szerint a nyelvtanárit jobban javaslom! Attól még érdeklődj az egyetem keretein belül!! Mélyedj el benne!
2016. máj. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!