Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs elég pontom hagyjak...

Ha nincs elég pontom hagyjak ki 1 évet egyetem előtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén érettségizem és sajnos akárhogy számolgatok 1 emelttel az idei számítási rendszerben nem biztos hogy be tudok kerülni arra az egyetemre és arra a szakra amire menni szeretnék. Sokat készülök, tanulok, nem engedtem el és biztos van olyan szak ahova felvesznek azok közül amiket megjelöltem, de közel sem vagyok biztos abban hogy az az én álmom és azt szeretném tanulni.

Nagyon sokat tanultam a 4 évben, tényleg az a baj hogy elrontottam és nem választottam még egy emelt tárgyat. Ha kihagyok jövőre egy évet és csinálok még egy emeltet akkor viszont már szinte biztos hogy sikerülne a célként kitűzött szak.

Meg persze dolgoznék mellette és picit több időt fordítanék magamra. Szerintetek így, ilyen célokkal megéri halasztani egy évet? Mert tényleg azt olvasom mindenhol hogy ha kihagysz egy évet már nem tudsz visszamenni tanulni.


ápr. 28. 12:29
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Tíz éve, amikor a fiaim érettségiztek, sokan csinálták úgy, hogy a beírt sokadik szakra beíratkoztak. Jártak egy fél évig, aztán a második félévre othagyták, és gyúrtak az emeltre

Ez főleg akkor jó, ha a szakoknak van annyi közük egymáshoz, hogy hasznosítható ( ha nem is beszámíttatható) tárgyakat tanulsz, és ha van jó szülői anyagi háttered.

Ha magadról kell gondoskodnod, akkor a saját verziód tökéletes.

Sok sikert!

ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen szak?

Igen ez így működhet

Nem tragedia ha nem sikerül elsőre

ápr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első sorban a jog ami érdekel, gondolkodtam még gazdasági szakokon így azt is jelöltem, viszont már eldöntöttem hogy mit szeretnék.

Ez a két szak pedig sajnos elég távol áll egymástól

ápr. 28. 16:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Miből emeltezel?

A vidéki jogi egyetemekre elég 1 is, a budapestiekre nem lesz elég valószínűleg.

Gazdaságira is elmehetsz, legalább megnézed milyen, lehet jobban tetszene

ápr. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
75%
Őszintén bármilyen gazdaságival jobban jársz. Szerintem is nézz meg egy gazdasági szakot belülről a döntés előtt.
ápr. 28. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5-nek igaza van, nem biztos hogy a joghoz kéne ragaszkodnod
ápr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!