Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gazdasági felső oktatási...

Gazdasági felső oktatási szakképzések mennyire nehezek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Tudom ez relatív.. kinek mi a nehéz, de mondjuk egy humán erőforrás vagy egy gazdálkodás és menedzsment FSZ mennyire nehéz? Könnyű bekerülni, hiszen 300 pont alatt van szinte az összes képzés ponthatára.

Jelenleg 11.évfolyamos vagyok és közgazdasági szakközépbe járok, ami szerintem egy jó alap lehet az FSZ-hez hiszen már most is sok gazdasági tárgyam van. Ugyanakkor a matek nem az erősségem (3-as vagyok), de szeretem a pénzügyet, az ügyvitelt, a könyvelést, a kgt-t. Jó választás lehet nekem a felsőoktatási szakképzés?


18L



2016. máj. 15. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért nem mész gazdasági szakon alapképzésre? 3as matekkal sem lehetetlen!
2016. máj. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos én nagyon úgy látom, hogy lehetetlen :(

Több ismerősöm is van ilyen jellegű alapképzésen, és ugyan azt hallom vissza : nehezen, döcögve megy nekik a gazdasági matek, pedig középsuliba 5ös matekosok voltak..

Plussz nem lenne meg az elegendő pontszámom, ezért nem is ringatom magam hiú ábrándokba :D

2016. máj. 15. 11:55
 3/6 anonim ***** válasza:
A gazdasági fokszban nincsenek benne a nagyon matekos tárgyak. Számvitel, vállalati gazdtan meg még pár tárgy van ahol kell számolni, de csak az alapműveleteket kell hozzá tudni, százalékot számolni és nagyjából ennyi. A nagyon matekos tárgyak mint pl. makro/mikro, gazdasági matek nincs benne a szakképzésben, azzal csak alapszakon kínoznak. :) Sok inkább a tanulós tárgy, nem annyira számolós.
2016. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez nekem csak jó :D egyre jobban tetszik a FOSZK :)

Köszönöm a Választ! :)

2016. máj. 15. 17:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Az FSZ jó, csak nem igazán fogsz keresni vele. Amúgy a BSc-t is eltudod végezni, ha nem vagy totál hülye, nem kell hozzá emeltszintű 5-ös érettségi
2016. máj. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Lehet, hogy már nem igazán aktuális de leírom a tapasztalataimat :)

Idén érettségiztem, szintén közgazdasági középiskolába jártam és egyébként végig 3-as,4-es tanuló voltam, eleinte nem is akartam tovább tanulni (mondván úgysem vesznek fel), de végül csak rábeszéltek és nem tették rosszul :)

Viszont... szintén felső oktatási szakképzésre jelentkeztem (annó februárban nem tudtam hogyan fog sikerülni az érettségi) így csak FOSZ-okat jelöltem meg. Végül 336 pontom lett (többletpontjaim nem voltak csak az érettségi eredményeimből tudtak számolni) és felvettek volna alapképzésre is... így utólag eléggé megbántam, de majd 2 év múlva... :) Addig megcsinálom a nyelvvizsgát és ugye a FOSZ is ad többletpontot :)

A kis történetem tanulsága és az én tanácsom is egyben: Első helyen jelölj meg alapképzést abban az iskolában és azon a szakon ahova mindenképp szeretnél menni, második helyen másik szakot vagy másik iskolát, harmadik helyen pedig egy FOSZ-t (nekem is így kellett volna utólag jöttem rá... :D) így ha nem kerülsz be alapképzésre, még mindig van lehetőséged bejutni a felső oktatási szakképzésre :)

Bocsánat amiért hosszú lett, azért remélem valakinek tudtam segíteni :)

2016. júl. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!