Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetemisták! Hogy tu djátok...

Egyetemisták! Hogy tu djátok magatokat ezekre rávenni?

Figyelt kérdés

Nekem elég nehezen megy a korán kelés, de gimiben muszáj volt. Most, hogy egyetemista vagyok, igyekszem nem 8-ra felvenni egy órát sem, de van, hogy csak akkora tudom, és olyankor lehetetlen, hogy bemenjek előadásra. Felkelek 6-kor, de inkább visszaalszom, mert úgy érzem, nem lennék képes figyelni ilyen rövid alvás után.


De úgy eleve, az egyetem akkora szabadságot ad, hogy csak a gyakorlatokra kötelező bemenni, ott se az összesre. Persze van olyan előadás, amire tényleg fölösleges bemenni, de van, amire érdemes lenne, mégse mindig megyek be, egyszerűen nincs elég motivációm rá, úgy gondolom, úgyis megtanulom az anyagot. Igen, csak azért egy ötös jobban esne mint egy kettes. :D


A másik meg a figyelés. Gimiben 45 perc volt egy óra, itt kétszer annyi. 45 percig tudok is figyelni, de utána valahogy, hiába érdekes az óra, előveszem a telefonomat és Facezek.


Na és még ott van a tanulás is. Évközben van pár zh, de azokból az órákból, amiből csak vizsga van, a vizsgák előtt 3 héttel kezdek el tanulni. Az első heteken még megy az, hogy átnézzem, miket tanultunk, de aztán ellustulok, meg ugye be se járok mindig jegyzetelni, és úgy gondolom, ráér. Aztán kiderül, hogy nem ért rá...


Ti hogy tudjátok rávenni magatokat, hogy korán felkeljetek, bejárjatok, figyeljetek, tanuljatok időben, ha ott van a tudat, hogy akár azt is megtehetitek, hogy ne?


Ne mondjátok az ösztöndíjat meg az államira kerülést, az én sulimban ez nem játszik.


2016. máj. 16. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
2016. máj. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2016. máj. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

1. Egyrészt nem mindig van kapcsolat az óralátogatás és az eredmény között. Pl. nálunk 2. félévben az órarend szerint egyik nap egész nap csak nagyelőadókban voltunk, ahol szinte egyáltalán nem fűtöttek, kabátban ültünk, és kesztyűben igyekeztünk jegyzetelni. Első-második hét után aznap már egyáltalán nem jártam be. Azokból a tárgyakból mégis 1-1,5 jeggyel jobban sikerültek a vizsgáim, mint az első félévben. Volt olyan kurzus, ahova a munkám miatt egyáltalán nem tudtam bejárni, mégis csoportelső lettem a vizsgán:)

Ha lesz egy kis rutinod, tudni fogod, mire érdemes/kell beülni, mire nem. És meg is tanulsz majd tényleg önállóan tanulni. És azt is megtanulod kiszűrni, mi az, amivel tényleg muszáj félév közben is foglalkozni, és mi az, ami "ráér".

2. 2*45 perc sok, de hozzá lehet szokni. Felsőbb évfolyamokon terjedt nálunk a 4*45 perces tömbösítés, az már tényleg kemény volt:(( Azok közül elég sok volt, amire nem ültem be (vagy korábban eljöttem) - bár az oktatók is tisztában voltak vele, hogy ez mennyire nem ideális, és igyekeztek elviselhetővé tenni, volt, akinek sikerült is:))

Én sokszor a jegyzetelést minimalizáltam (ha pl. tudtam, hogy kiadják a diasort, akkor sokszor egyáltalán nem jegyzeteltem - vagy sokkal kevesebbet, így több energiám maradt a magyarázatra figyelni és kevésbé fáradtam el)


- A felkeléssel nem volt gondom. A gimiben is kelni kellett, és a munkahelyen is kelni kell:S

- Nem voltam az óralátogatás bajnoka, de nem látszott meg a jegyeimen, tudtam önállóan is eredményesen tanulni.

- Ha már bementem, és végigültem, akkor figyeltem. Ha túlságosan kimerültem, inkább eljöttem előbb.

- A beadandók és a zh-k többnyire elég motivációnak bizonyultak az év közbeni aktivitásra:))


Rutinnal egyre hatékonyabb leszel te is, és egyre jobban méred majd fel, hogy hogy tudsz megfelelni az elvárásoknak:) Fel a fejjel!

2016. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Mondjuk fel kéne nőni először.
2016. máj. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy sorstárs :) Nekem is borzásztó nehéz megszokni az egyetemet..én is utálo, hogy 5:20-kell felkelnem ahhoz, hogy reggel 8ra beérjek,így én is igyekszem nem akkorra felvenni a gyakorlati órákat..persze van amikor nem tudom màshogy megoldani, de olyankor mindig feszült ès rosszul vagyok, nem csak a kialvatlanságtól,hanem mert nekem precíz étkezèsi beosztásom van, amit nem tudok a reggeli iskolával össze egyeztetni..a másik, túl későn sem szeretek menni, mert minden hétköznap 4 órát edzek, és utána már nem tudok vissza menni az egyetembe, mert akkor nagyon fáradt vagyok, és ennem is kell..amúgy előadásokra még első évben bejártam az összesre,most már egyikre sem..a tanulással is hadi lábon állok,pedig anno a gimiben én a legjobb tanulók közt voltam(versenyeken indultam és nyertem is párat,stb)..most meg, képtelen vagyok leülni és magolni, nincs motivàcióm semmi..így csak azokból a tárgyakból vannak jobb jegyeim,amikhez nem kell különösebben otthon utána tanuljak..órákon én is rendszeresen mobilozok, mert nem köt le a tananyag, vagy mert túl nehéz, ès nem értem, vagy mert értem,ès unom..nagyon nem így kellene hozzá álljak az egészhez, főleg azt sem tudom,mihez kezdek majd ezzel a végzettséggel,mire lesz elég..
2016. máj. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

1: KÁVÉ! Napi több adag. Én ötkor kelek és mdapi 2,5 órát utazom az egyetemig. Ezalatt reggel csak ülök a kis termoszommal és bambulok, azonban hazafelé tudok olvasni, tanulni, házit írni. A lényeg a koffein... Igazi függő vagyok. Dolgozom is mellette, ezért gyakran este 11-re érek haza. Az az 5,5-6 óra alvás nem olyan kevés egy fiatal szervezetnek.

2: Nekem minden sokkal jobban megy, ha bejárok. A legtöbb tanárunk megjegyzi a vizsgán, hogyha rendszeresen lát valakit az előadáson. Emellett szeretek a saját logikám alapján jegyzetelni. Emellett imádom a szakpáromat... Persze vannak tárgyak, amiknek semmi értelmük, mégis eszméletlen nehezek (Gazdaság-, és társadalomtudományok történészek számára), de ezeket igyekszem egy kellemetlen ugródeszkának tekinteni a többi, kellemes tárgyhoz, ami érdekel. A motiváción múlik.

2016. máj. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!